Rastgele House İzleyeceğiniz Zaman Seçmelik: House'un En İyi Bölümleri

House en iyi bölümler, House izle, House MD en güzel bölümler... Artık bunları aratmanıza gerek yok. İşte subjektif bir sıralamayla House M.D.'nin en iyi bölümleri.
Rastgele House İzleyeceğiniz Zaman Seçmelik: House'un En İyi Bölümleri
Uyarı: Spoiler içerir.

1.sezon

1x4 - maternity: yeni doğan bebeklerin enfeksiyon kapıp öldüğü bölüm. house enfeksiyonun ne olduğunu anlamak için bebelerden birini de feda ediyor.

1x9 - dnr: ünlü bir jazz sanatçısı als hastalığıyla geliyor. adam ölmek istiyor ama house teşhisin yanlış olduğunu düşünüp adamın ölmesine izin vermiyor ve adamın rızası dışında tedavi uyguluyor. house'u dava ediyorlar.

1x10 - histories: evsiz bir kadın hasta geliyor. foreman kadına inanmıyor, kadının rol yaptığını düşünüyor ama sonunda kadın ölüyor.

1x11 - detox: house cuddy'le 1 ay vicodin almazsa klinik görevi yapmamak için iddiaya giriyor. house'un yoksunluk krizlerini izliyoruz.

1x20 - love hurts: house cameron'la yemeğe çıkıyor.

1x21 - three stories: dizinin en iyi bölümlerinden birisi. house genç doktorlara ders veriyor, ayağında problem olan 3 hastadan bahsediyor. 3 hastadan birisi de house'un kendisi. nasıl topal kaldığını öğreniyoruz. house'un eski eşi stacy'yi de görüyoruz.

1x22 - honeymoon: stacy house'dan şimdiki eşini tedavi etmesini istiyor.

2.sezon

2x2 - autopsy: 9 yaşındaki kanser hastası kızı tedavi ediyorlar. çok cesur ve olgun bir kız. dizinin ciddi anlamda duygusal bölümlerinden birisi.

2x8 - the mistake: chase'in hatasıyla bir hasta ölüyor ve chase ve house soruşturma geçiriyor. hikayeyi kendi perspektiflerinden anlatıyorlar. özellikle house'un anlatış şekli mükemmel. dizinin en sevdiğim bölümlerinden birisi.

2x9 - deception: house at yarışı oynarken kadının birisi fenalaşıp hastaneye gidiyorlar. kadında munchausen sendromu (hastalık hastalığı) var.

2x10 - failure the communicate: house ve stacy uçakları rötar yaptığı için havaalanında kalıyorlar. bu sırada konuşmasında sıkıntı olan bir hasta geliyor hastaneye. house telefonla konuşarak teşhis koyuyor. yine güzel bölümlerden.

2x12 - distractions: house'un sevmediği bir üniversite arkadaşı hastaneye konuşmacı olarak geliyor. adam migren tedavisi bulduğunu söylüyor ama house adamın yanlış olduğunu kanıtlamak için kendisine kasıtlı migren ağrısı veriyor. sonra da lsd atıp tribe giriyor.

2x15 - clueless: house ve wilson ev arkadaşı oluyor. house wilson'a yapmadığını bırakmıyor.*

2x16 - safe: house ve wilson ev arkadaşlığına devam ediyorlar. wilson da az değil ha.

2x17 - all in: hastanede poker gecesi düzenleniyor. bu sırada hastaneye dünyanın en nadir hastalıklarından birisi olan erdheim chester hastası olan bir çocuk geliyor. house çocuğun hastalığının 12 sene önce ölen yaşlı bir hastasıyla aynı olduğunu düşünüyor. fazlasıyla ciddi bir şekilde çocukla ilgileniyor.

2x19 - house vs. god: tanrıyla konuşup insanları tedavi ettiğini söyleyen bir hasta geliyor. bir nevi house ve tanrı düellosu izliyoruz. house tanrıyla vs atıp 3-3 berabere kalıyor.*

2x21 - euphoria part 2: önceki bölümde foreman'a bir hastadan enfeksiyon bulaşıyordu. bu bölümde foreman'ın hastalığı iyice ilerliyor ve çözüm bulamıyorlar. gerilimi yüksek bir bölüm.

2x24 - no reason: geldik benim şahsi olarak dizideki en sevdiğim bölüme. bölüm başında eski bir hastası house'u silahla vuruyor. house da bölüm boyunca halüsinasyon görüyor. gördüğü halüsinasyonların saçmalığından, gerçek olmadığını anlıyor. ama cidden çok iyi bölüm be.

3. sezon

3x4 - lines in the sand: house otizmli bir çocuğu tedavi ediyor. odasında durmayı reddediyor çünkü eski halısını istiyor. gidip wilson'un odaya çöküyor.

3x7 - son of coma guy: yıllardır komada olan bir adamın oğlu hasta oluyor. çocuğun sorununu anlamak için adamı ilaçla uyandırıp atlantic city'e gidiyorlar. sonunda adam oğluna kalbini veriyor. bu sırada house'a takan polis ekibini sorguluyor.

3x9 - finding judas: polis house'u sıkıştırdığı için house vicodine ulaşmakta sıkıntı çekiyor. hapını alamadığı için de acı çekiyor ve teşhiste hata yapıyor. hatası yüzünden kız az daha sakat kalıyorken chase sorunu çözüyor ve bölüm sonunda house'dan yumruğu yiyor.

3x10 - merry little christmas: house vicodin alamadığı için ciddi anlamda zorlanıyor ve kriz geçiriyor. cüce hastayı o haliyle tedavi etmeye çalışıyor. vicodin yerine başka haplara yöneliyor, bir kutu oksikodon içiyor ve bölüm sonunda ölümün eşiğinden dönüyor.

3x12 - one day, one room: house ve tecavüze uğramış kadın, ki kendisini canımız ciğerimiz lagertha ablamız oynuyor, iki yaralı ruh derin bir felsefi sohbete dalıyorlar.

3x16 - top secret: house'un rüyasında gördüğü eski bir asker geliyor hasta olarak. house bölüm boyunca işeme sorunları yaşıyor. chase ve cameron hastanede sevişiyorlar.

3x18 - airborne: house ve cuddy uçaktayken bir yolcu hastalanıyor. bulaşıcı bir hastalık sanıyorlar ve bütün uçak aynı şekilde hastalanmaya başlıyor. house eldeki imkanlarla teşhis koymaya çalışıyor. dizinin güzel bölümlerinden birisi daha.

3x22 - resignation: house wilson'a amfetamin, wilson da house'a antidepresan veriyor. foreman istifa ediyor.

4. sezon

4x1 - alone: wilson house'un gitarını saklıyor. karşılıklı olarak birbirleriyle oynuyorlar. bütün ekip gittiği için house ekipsiz bir şekilde tek başına vakayı çözmeye çalışıyor.

4x5 - mirror mirror: ayna sendromu olan bir hasta var. karşısındaki kişinin kişiliğini yansıtıyor. foreman geri dönüyor.

4x8 - you don't want to know: sihirbaz bir hasta var. house ekibine cuddy'nin tangasını getirme görevi veriyor. veeee, "finally, i have a case of lupus!"

4x11 - frozen: güney kutbundaki hastayı görüntülü olarak tedavi ediyorlar. house hastadan hoşlanıyor. wilson amberle sevgili oluyor.

4x15 - house's head: geldik en meşhur bölümlerden birisine. house otobüs kazasında beyin sarsıntısı geçiriyor. bölüm boyunca kazada olanları hatırlamaya çalışıyor. hatırlayamadığı ama ciddi yaralanan birisi var. sonunda amber olduğunu hatırlıyor.

4x16 - wilson's heart: amber'i kazadan sonra başka hastanede buluyorlar. hastanede sorunu çözmeye çalışıyor. house olayları hatırlamaya çalışırken beyin kanaması geçiriyor. amber ölüyor.

5. sezon

5x4 - birthmarks: house'un babası ölüyor ve wilson'la cenazeye gidiyorlar. house ölenin gerçek babası olmadığını söylüyor. wilson'la barışıyorlar ve arkadaşlıklarının başlangıcını da öğreniyoruz.

5x6 - joy: valla bölümde ne olduğu hiç önemli değil. tam beş sezondur beklediğim şey nihayet gerçekleşti. house ve cuddy öbüşüyor!!

5x9 - last resort: hastanın teki house ve başka hastaları cuddy'nin odasında rehin alıp kendisine tanı konulmasını istiyor. farklı ve aksiyonlu bir bölümdü.

5x18 - here kitty: bir kedi var, kucağına oturduğu hasta ölüyor. house kutner'ın batıl inançlarını sınıyor. taub istifa edip arkadaşının şirketine yatırım yapıyor. tabi olay dolandırıcılık çıkıyor.

5x19 - locked in: beyin hasarı olan ve sadece gözleriyle iletişim kurabilen bir hasta var. bölümün büyük kısmını adamın pov'undan takip ediyoruz. sevdiğim bölümlerden.

5x20 - simple explanation: kutner intihar ediyor. aslında kutner'ın diziden çıkacağını biliyordum (obama'nın kampanya ekibine katılıyor gerçekte) ama intihar edip çıkması beni baya bir şaşırtmıştı.

5x22 - house divided: house amber halüsinasyonu görüyor. chase'e bekarlığa veda partisi yapıyor.

5x23 - under my skin: house halüsinasyona devam ediyor. vicodinden arınmak için evinde cuddy bekliyor house'la. bölüm sonunda sevişiyorlar.

5x24 - both sides now: house ve cuddy sevişmesi house'un halüsinasyonu çıkıyor. fight club gibi bölüm mübarek. bölüm sonunda house akıl hastanesine yatıyor. bu dizide en sevdiğim bölümler açık ara house'un halüsinasyon gördüğü bölümler.

6.sezon

6x1 - broken: house akıl hastanesinde. one flew over the cuckoo' nest filminin house'lu versiyonu resmen.

6x7 - teamwork: bölüm başında chase ve cameron ayrılıyor. house taub ve 13'ü geri getirmeye çalışıyor. chase de geri geliyor ama cameron hem hastaneden hem de chase'den ayrılıyor. hasta olarak pornocu var.

6x8 - ignorance is bliss: gayet dolu ve eğlenceli bir bölüm. çok zeki olan ama mutsuz olduğu için öksürük şurubu içip kendini salaklaştıran bir hasta var. chase house'u yumrukluyor, taub da kendisinin yumrukladığını söyleyip karısıyla barışıyor. house, cuddy ve lucas'ı ayırmaya çalışıyor ama başaramıyor.

6x9 - wilson: wilson'un hastası ve aynı zamanda arkadaşı olan adamın kanseri nüksediyor. wilson adama karaciğerini veriyor. bölümün odağı wilson, onunla takip ediyoruz olayları.

6x10 - the down low: house ve wilson beraber eve çıkıyor, yeni komşuları da onları gay sanıyor. house da gay taklidi yaparak kadınla yatmaya çalışıyor.

6x13 - 5 to 9: bu bölümün odağı da cuddy. cuddy'nin bir gününü, hastane hayatını sabah 5'ten akşam 9'a kadar izliyoruz.

6x22 - help me: vinç kazasında yaralılara yardım ediyorlar. house ayağı sıkışan kadını enkazdan kurtarmaya çalışıyor. ayağını kesiyorlar ama kadın ölüyor. en sonunda house ve cuddy sevgili oluyorlar.

7. sezon

7x3 - unwritten: intihar etmek isteyen kadın bir yazar hasta var. kadın hiçbir şey anlatmıyor. house da olayı anlamak için kadının son kitabını okuyor.

7x11 - family practice: cuddy'nin annesi hastalanıyor. kadın house'u istemiyor doktoru olarak ama house gizlice tedavi etmeye çalışıyor. bölüm boyunca wilson'u hiç görmüyoruz.

7x13 - two stories: house okulda kariyer günün katılıyor. hastanedeki bir vakayı anlatıyor. bölüm karışık bir kurguya sahip ama çok sevdiğim bir bölümdür. pulp fiction göndermesi de süperdi.

7x15 - bombshells: cuddy hastalanıyor. bölüm boyunca cuddy ve house konsept rüyalar görüyorlar. çok iyiydi bu rüyalar. bölüm sonunda cuddy, vicodin aldığı için house'u terkediyor.

7x17 - fall from grace: house cuddy'i kıskandırmak için fahişeyle evleniyor. bölümde tedavi ettikleri hasta öldürdüğü kişileri yiyen bir seri katil çıkıyor.

7x18 - the dig: 13 hapisten çıkıyor, house onu karşılıyor. beraber havalı tüfek yarışmasına gidiyorlar. house 13'ün neden hapse girdiğini çözmeye çalışıyor. bölüm boyunca wilson ve cuddy gözükmüyor.

7x22 - after hours: house bacağında tümör olduğunu öğreniyor ve küvetinde kendi kendini ameliyat etmeye çalışıyor.

7x23 - moving on: house ve cuddy aralarındaki problemleri çözemiyor. house cuddy'e tarağını vermek için gidiyor ama evde cuddy'nin yeni sevgilisini görünce sinirlenip arabayla eve dalıyor.

8. sezon

8x1 - twenty vicodin: house hapiste. hapisteyken bir vakayı çözmeye çalışıyor. şartlı tahliyesine 5 gün kala koğuş ağası house'dan 20 tane vicodin istiyor.

8x6 - parents: house ve wilson atlantic city'e boks maçı izlemeye gitmek istiyor ama foreman izin vermiyor. wilson'u kandırıp foreman ve house beraber gidiyorlar. en sonda wilson'un onları televizyonda gördüğü an mükemmeldi.*

8x11 - nobody's fault: hasta kriz geçirip chase'e saldırıyor. chase elindeki neşterle kalbinden yaralanıyor. bundan dolayı departman soruşturma geçiriyor.

8x19 - the c word: wilson kanser oluyor. house'un evinde radyasyon tedavisi görüyor. son sahnesi çok iyiydi bölümün.

8x20 - post mortem: wilson kanserden dolayı değişip umursamaz biri oluyor ve house'la yolculuğa çıkıyorlar. chase house'dan yeteri kadar şey öğrendiğini düşünüp istifa ediyor.

8x22 - everybody dies: final bölümü. uyuşturucu bağımlısı bir hastayla yanan bir evde mahsur kalan house, geçmişindeki kişilerle yüzleşip kendi iç yolculuğuna çıkıyor.

bu dizi bana ciddi anlamda çok şey öğretti

hayat görüşümü değiştirip şekillendirdi resmen. izlediğim o kadar dizi içinden herhalde üstümde en büyük etkiyi bırakan dizi house m.d. oldu. bu yazı da benim diziye bir katkım olsun.