Rengi Geç Solan Siyah Tişört Nereden Alınır?

Siyah tişört sevdalısı bir Ekşi Sözlük yazarından, rengi olabildiğince geç solsun diyenler için siyah tişört satan marka tavsiyeleri.
Rengi Geç Solan Siyah Tişört Nereden Alınır?

siyah tişört; 365 günün 364'ünde giydiğim, bugün ne giyeceğim derdine son veren bir ürün.

son birkaç yılda renkli tişört giydiğim zamanları saymaya kalksam bir elin parmağını geçmez. dolayısıyla yıllardır denediğim markalardan hangisinin kaliteli, hangisinin tırt olduğunu belirtmek siyah tişört tercih edenler için boynumun borcudur.

öncelikle tek bir kriterim var. o da renginin olabildiğince geç solması. kumaşının hava alması, esnemesi, küçülmesi gibi detaylara takılmıyorum. bu yüzden tek bir kritere göre değerlendireceğim. bazı markalarda fiyat/performansı da katabilirim. beğenmediğim markaların daha kaliteli siyah tişörtleri vardır elbette. bu yüzden değerlendirmem tamamıyla özneldir.


gap: beklentilerimin çok altında kalan bir marka. rengi bir noktada solmayı bırakıyor ama solmaya başlama süresi çok erken ne yazık ki.

h&m: tercih edilebilir bir marka. en kaliteli siyah tişörtlere sahip olmasa da fiyatına göre iyi bir performans alabilirsiniz.

pull and bear: ortalama bir solma performansına sahip. hatta bazı modelleri bayağı dayanıklı bu açıdan. felaket erken solma durumuyla karşılaşmadım.

armani: ortalama bir kaliteye sahip. fiyatının pahalı olması fark yaratmıyor.

colin's: benim deneyimlediğim markalar arasında en iyisi bu olabilir. en geç solan siyah tişörtlere sahip. tek defosu solma zamanı geldiğinde idare edilmekten uzak derecede fazla soluyor.

mavi jeans: bazı tişörtleri fazla iyiyken, bazıları çok kalitesiz oluyor. kesinlikle ortası yok. oversize siyah tişörtleri erken solanlar arasında.

hummel: en kalitesizi bu olabilir. bir kez tercih ettim. muhtemelen devamı gelmez.

loft: isminin altında ezilen bir kaliteye sahip. bir daha tercih etmem zor. en kalitesizi olmasa da top 3'e girer o konuda.

all saints: fazla pahalı, ortalama kaliteye sahip tişörtleri mevcut. doğal olarak yukarıda yer verdiğim daha ucuz markaları tercih etmek çok daha mantıklı.

samsoe & samsoe: uzun süreler sorunsuz giyilebilir. ancak bulması zor ve fiyatı pahalı.

defacto: kalitesi yüksek olmayan bir marka. fiyatının ucuzluğu bazı kişilere cazip gelebilir. benim tercihim değil.

lc waikiki: zorunda kalınmadığı sürece tercih edilmemeli. yine de fiyatı göz önünde bulundurulduğunda en kötüsü budur diyemem.

sonuç olarak; siyah tişört giymeyi sevenler için denediğim markalar arasında colin's ve pull and bear markalarını öneririm. yer yer h&m ve mavi de tercih edilebilir.