Sagopa Kajmer ve Fuat Ergin'in Arası Neden Ortada Bir Şey Yokken Gerildi?

Sagopa-Fuat kavgasını görmüşsünüzdür ancak olayın tam olarak nasıl başladığı net olarak anlatılmıyor her yerde. Buyrun açıklayalım.
Sagopa Kajmer ve Fuat Ergin'in Arası Neden Ortada Bir Şey Yokken Gerildi?

Neler oldu?

fuat'ın katıldığı bir podcast programında yaptığı açıklamalar sonrası sagopa kajmer şu tweet'i attı


fuat şu yanıtları verdi

sagopa şöyle bir iddiayı rt yaptı

kavga hala devam etmekte


Fuat'ın podcast'te yaptığı açıklamalar neydi peki? En başa dönelim

aslında sagopa çoktan barış çubuğu uzatmıştı. hatırlarsanız iki üç sene önce aynı anda türk rapinin mihenk taşlarıyız şeklinde bir tweeti vardı fuat, ceza ve dr fuchs'ı etiketleyerek. bu çağrısına fuchs karşılık vermiş, son albümünde halen isminde güzel bir şarkı icra etmişlerdi.

sular duruldu derken fuat gereksiz yere "1999 yılında buralar rap açısından bildiğin çöldü. o zamanlar dj mic check'in evine giderdik -burada onun ismi halen benim için dj mic check diyor- adamda plastik mikrofon dahi yoktu gittim almanya'dan cihazlar getirdim rap yapabilmek için, adamakıllı mikrofona o zaman sahip oldular." deyince ortalık karıştı. sagopa'nın 21 ocak'taki tweeti o sözler için sarf edilen tweetlerdi.

valla fuatçığım yaş olarak hem sagodan hem de cezadan daha büyük bir isimdin. türkçe rap'e de onlardan önce başladın ancak bunlarla kurduğun dostluk sayesinde 2003'te tv8'de yayınlanan programla ana akıma çıktın. arkada mic check kendini geri plana atarak dj'lik yaptı yani sagopa o programda kendisini geri plana atarak size stratch yapıyordu. sonra adamın kariyeri senden daha iyi bir yere evrildi.

nağme olayına gelirsek

şimdi hepsi nağme yapıyor buradan yürümek de çok enteresan. ayrıca okyanuslar ve birkaç şarkın dışında pek imza atamadın türkçe rap'e sago ve ceza kadar. bu ne cüret şarkısında dj mic check yerine ft kısmına sagopa kajmer yazmana rağmen adam telif atmadı ne youtube'da ne de spotify'da ama ikisine karşı karın ağrın daha geçmemiş anlaşılan. yıllar sonra iki pushta diye de diss atan sendin yani bilemiyorum.