Salish Denizi'nde Ayakkabılar İçinde Kıyıya Vuran Gizemli İnsan Ayakları

ABD'nin Washington eyaletinin kuzeybatı sahili boyunca yer alan Salish Denizi kıyılarına farklı yıllarda, içinde insan ayağı bulunan ayakkabılar vurdu.
Salish Denizi'nde Ayakkabılar İçinde Kıyıya Vuran Gizemli İnsan Ayakları

kanada'nın british columbia eyaletinin güneybatısı ile abd'nin washington eyaletinin kuzeybatı sahili boyunca yer alan salish denizi kıyılarında gerçekleşen olayın öznesidir bu insan ayakları.

geçmişi, 1887'de vancouver beach'te bulunan bot içerisindeki bir bacağa kadar giden olaylar, 20 ağustos 2007'den bugüne bölgede en az 20 ayrı insan ayağı kıyıya vurması ile devam etmiştir.


bulunan ayakların çoğunun ortak yanı, ayağın su üzerinde yüzmesine ve kıyıya vurmasına olanak sağladığına inanılan spor ayakkabılar içerisinde bulunmasıdır. 2017'de kanada'da yapılan araştırmada ayakların ölen/öldürülen insanların vücudundan doğal yollarla ayrıldığı ve insan etkisi olmadığı sonucuna varılmıştır.


ayakların; tsunami sırasında ölen kişilerin ayakları, intihar eden kişilerin ayakları, daha önce yaşanan bir uçak kazasında ölenlerin ayakları ve mafya hesaplaşması sonucu öldürülen kişilerin ayakları olduğu gibi çeşitli teoriler bulunmaktadır.


kıyıya vuran ayaklardan bazılarının sahiplerinin kimliği belirlenebilmiştir.

kaynak: wikipedia (21 olayın tarihleri ve hikayeleri kaynakta mevcut)