Senaryonun Kaderini İzleyicilerin Belirleyeceği Black Mirror Filmi: Bandersnatch

Black Mirror efsanesi, yarın (28 Aralık) Bandersnatch adlı 5 saatlik interaktif bir filmle geri dönüyor. Film yarın çıkıyor olmasına rağmen filme dair pek bir şey bilmiyoruz ancak sağdan soldan duyduğumuz bazı bilgiler var, onları paylaşmak istedik.

Black Mirror: Bandersnatch'i ilk olarak, sehven atıldığını düşündüğümüz ve sonradan silinen bu tweet sonrasında öğrendik.

Bu tweet'ten sonra Netflix de daha fazla bu sırrı saklayamadı ve sitelerine Black Mirror: Bandersnatch'e dair ilk bilgileri koydu.

Yönetmen koltuğunda Metalhead bölümünü yöneten David Slade'in yer aldığı filmin toplam uzunluğu 5 saat 12 dakika ve film, uzunluğundan da anlaşılacağı üzere interaktif bir film.

Oyun meraklılarının Beyond: Two Souls gibi oyunlardan aşina olacağı interaktif mevzusunda senaryonun gidişatını yapacağımız seçimlerle "biz" belirliyoruz. (Vur, vurma, öldür, öldürme gibi)

Yapılacak seçimlerle 2 saat kadar süreceğini tahmin ettiğimiz filmde birçok farklı son olacak. Yani her izlediğinizde filmi başka şekilde bitirebilmek sizin elinizde.


Başrolünde Dunkirk'ten hatırlayacağımız Fionn Whitehead'in yer alacağı filmin konusunu ise gerçek ve sanal dünyanın giderek birbirine yaklaşması ve bu esnada yaşanan karmaşa olarak özetleyebiliriz.

Ayrıca oyunun dedikodularıyla birlikte 1984'te üzerine çalışılan ancak hiç çıkarılamayan Bandersnatch adlı oyunun posterleri de dolaşmaya başladı.

1984'te geçeceği düşünülen Black Mirror filminde Bandersnatch oyununa doğrudan bir gönderme olacağı da konuşulan konular arasında.

Güncelleme: 

vee... sonunda Black Mirror: Bandersnatch'ten beklenen fragman geldi!


Netflix Türkiye'de İzleyebileceğiniz En İyi Dizi, Film ve Belgeseller