Seri Katillerin, Kurbanlarını Öldürmeden Önce Çektiği Tüyler Ürpertici Fotoğraflar

Bazı seri katiller için öldürmek yeterli değildir. Kurbanlarını hatırlamak için onlardan "hatıra" eşyalar alanlar olduğu gibi, cinayetlerini yeniden yaşamak için kurbanlarının fotoğraflarını çeken seri katiller de bulunur.
Seri Katillerin, Kurbanlarını Öldürmeden Önce Çektiği Tüyler Ürpertici Fotoğraflar

bazı seri katiller, fotoğrafçılığı kurbanlarını cezbetmek için kullanır. örneğin rodney alcala, william bradford ve harvey murray glatman gibi seri katiller kurbanlarına fotoğraflarını çekmeyi teklif ederek yaklaşmışlardır. robert ben rhoades ve jeffrey dahmer gibi katiller ise kurbanlarını öldürdükten sonra cinayetlerini belgelemek ve hatırlamak için fotoğraf çekmişlerdir.

özellikle california ve new york'ta faaliyet gösteren, sıklıkla "john berger" adını kullanan rodney alcala, kurbanlarının çoğunu öldürmeden önce fotoğraflamıştır. araştırmacılar, 1979 yılında, seattle'daki bir depoda alcala tarafından çekilmiş yüzlerce fotoğraf buldular. 2010 yılında, kadınların kimliklerini öğrenmek ve olası kurbanları bulma umuduyla bu fotoğraflar yayınlanmıştır.

Rodney Alcala

aşağıda, seri katiller tarafından çekilmiş bazı fotoğraflar bulunmaktadır. bu fotoğraflardan bazıları kurbanlar ölmeden hemen önce, bazıları ise kurban öldükten hemen sonra çekilmiştir.

rodney alcala'nın depoda fotoğrafları arasında bulunan, kimliği belirlenemeyen kadın:


rodney alcala'nın deposundan fotoğrafı ve bazı eşyaları bulunan, kimliği belirsiz kadın:


1977 yılında kaybolan christine thornton, 2013 yılında bir yakını tarafından rodney alcala'nın yayınlanan fotoğrafları arasından teşhis edilmiştir. cesedi, fotoğrafın çekildiği alana yakın bir yerde bulunmuştur:


robert ben rhoades'un, 1990 yılında, 14 yaşındaki kurbanı regina kay walters'ı öldürmeden hemen önce çektiği fotoğraf. rhoades, kamyon şoförü olarak otostop yaparken denk geldiği walters ve erkek arkadaşı ricky jones'u aracına almıştır. ricky jones'u hemen öldürdükten sonra walters'ı kamyonunun kasasında aylarca alı koymuş ve eziyet etmiştir. kurbanını öldürmeden önce zorla giydirdiği kıyafetler ile bu fotoğrafları çekmiştir.


robert ben rhoades ile yolları kesişen, onunla ilişkiye giren ancak öldürülmeden yoluna devam eden pamela milliken. polisin, kimliğini teşhis etmek amacı ile facebook'da paylaşması sonucu milliken polis ile iletişime geçmiştir. rhoades'un, araca biner binmez fotoğrafını çektiğini, bunu kendisini soyması ihtimaline karşı yaptığını belirtmiştir.


harvey murray glatman'ın, bir romanın kapağında kullanılacak fotoğraflar için modellik teklif ederek kandırdığı ilk kurbanı judy dull'u öldürmeden önce çektiği fotoğraf:


glatman'ın reklam için modellik yapmak için kandırdığı, dansa götürüyorum diye kandırarak çöle götürüp bağladığı ve öldürmeden önce tecavüz ettiği kurbanı shirley ann bridgeford:


glatman'ın bir diğer kurbanı ruth mercado, öldürülmeden hemen önce:


jerry brudos'un 1969 yılında öldürdüğü 18 yaşındaki kurbanı karen sprinkler'in son anları:


samuel little kurbanlarının fotoğrafını çekmek yerine onların resimlerini çizmiştir. çizimleri, polisin kurbanları teşhis etmesine yardımcı olmuştur.

little'ın 1971-1972'de öldürdüğünü belirttiği kurbanı mary ann:


1981 yılında öldürdüğünü belirttiği kurbanı:


kendisini fotoğrafçı olarak tanıtan william bradford'un 1984'te öldürdüğü kurbanı barmaid shari miller:


1964-1985 yılları arasında sovyetler birliği'nde aktif olan seri katil anatoly slivko 'nun, 20'li yaşlarında şahit olduğu ve kendisini cinsel olarak tahrik eden trafik kazasını canlandırmak için kurbanını kullanırken çektiği fotoğraflar.


robert berdella'nın elinden kaçmayı başaran kurbanı chris bryson'ın bardella tarafından çekilen fotoğrafı:


new mexico'da 1988 yılında kaybolan tara calico ve michael henley'in, bilinmeyen katilleri tarafından çekilen fotoğrafı. michael henley'in cesedi 1990 yılında son görüldüğü yere yakın bir yerde bulunsa da calico'nun akıbeti bilinmemekte ancak öldürüldüğüne inanılmaktadır.


israel keyes'in kurbanı samantha koenig'in ailesinden fidye istemek ve yaşadığını kanıtlamak için yolladığı fotoğrafı. fotoğraf, koeing öldürüldükten haftalar sonra çekilmiştir. israel keyes, gözlerini misina ile açık tutarak ailesini yaşadığına ikna etmeye çalışmıştır.


kaynak: ati