Sinan Oğan'ın Seçimin İlk Turu Sona Erdikten Sonraki İlk Açıklamaları

Cumhurbaşkanlığı seçimi için kritik bir konuma gelen Oğan'ın güncel ifadeleri, ikinci turda ne yapacağına dair fikir verebilir.
Sinan Oğan'ın Seçimin İlk Turu Sona Erdikten Sonraki İlk Açıklamaları

"temel şartlarımız"

1. pkk terör örgütüyle, fetö terör örgütüyle, hizbullah terör örgütüyle kesintisiz mücadele

2. sığınmacıların bir takvim içerisinde geri gönderilmesi, biz seçilseydik bizim takvimimiz 1 seneydi. seçilmediğimiz için 1 sene diye dayatmanın manası yok.

3. hdp ve hüdapar’a hükümette herhangi bir görev verilmemesi.

4. anayasa’nın ilk 4 maddesi ve 66. maddesine dokunulmayacağının garanti edilmesi.

link


"siyasette kırgınlıkları doğru bulmam, devlet yönetmekte kırgınlıklar olmaz. bu kılıçdaroğlu için de erdoğan için de veya başkası için de geçerlidir. ben devlet yönetmeye iddialı bir adayım ama ikinci turun doğası gereği kim ikinci tura kaldıysa arar görüşülür."

link


"biz ilk günden beri yaptığımız bütün analizlerin sahada birebir karşılığını gördük. millet ittifakı’nın kazanması sadece bizim gitmemize bağlı olamaz, sandığa gitmeyen seçmeni oraya götürmesi lazım, sandığa sahip çıkması lazım. bizim orayı gitmemiz o tabanı ateşler, özgüven ve kazanma hırsı getirir. cumhur ittifakı’na gitmemiz, mutlak çoğunluğu getirir, güçlü bir hükümet kurulmasına sebep olur."

link


"kemal kılıçdaroğlu'nu biz desteklersek, sandığa gitmeyen seçmeni çekerse ve sandıklara sahip çıkılırsa kazandırırız. %4'lük puan kapanmayacak bir fark değil."

link


candaş tolga: "seçimin kaybedeni kim?"

sinan oğan: "meclis çoğunluğunu millet ittifakı’nın alacağı kanaatindeydim ama millet ittifakı o kadar kötü liste yaptı ki bileşenlerin kazanan adaydan ziyade farklı saiklerle koyduğu adaylar çok ciddi kaybettirdi."

link