Şirinliğiyle Ters Orantılı Şekilde Sadist ve Psikopat Olan Acayip Çizgi Film: Happy Tree Friends

Çizgi film mitini paramparça eden Happy Tree Friends'in atmosferi, anlattığı konulardan bambaşka bir yerde. Mevcut çizgi filmlerle dalga geçtiği de düşünülen ve hala yeni bölümleri yayınlanmaya devam eden bu acayipliği biraz tanıyalım.
Şirinliğiyle Ters Orantılı Şekilde Sadist ve Psikopat Olan Acayip Çizgi Film: Happy Tree Friends


efendim muhteşem bir müzik, muhteşem karakterler barındıran çizgi film. müziğinin melodik sevimliliğini karakterlerin başından geçen kısa öykülerde anlamlandıracaksınız.

izlemek belki bir şey katmaz ama izlemediğinize sonradan üzüleceğiniz bir şey.

isterik müziğiyle mutlu ve her açıdan kusursuz ortamlarda çekilen ütopik çizgi filmlerle dalga geçen sadist ve psikopat çizgi film.

lisede arkadaşlarla toplanıp ders aralarında izlediğimiz çizgi film. limonata ile ilgili bölümü nedense psikopatlığın yeni bir boyutu gibi görünmüştü gözüme. jenerik müziği karşılaşılacak psikopatlık seviyesinin habercisi gibidir.

Mevzubahis limonata bölümü - Eyes Cold Lemonade


"eyes cold lemonade" bölümünü izlemek, limonla yapılan ve kokteyl bardağını süslemek için kullanılan herhangi bir şey görüldüğünde öğürmek için yeterli sebep teşkil etmektedir. "eye candy" bölümünü ise unutun gitsin...

zor bulunan ancak keşfedildikten sonra her kesimden herkesin -hatta en ufak sinekten bile hemen midesi bulanan kızların dahi- her bölümünü baştan sona izlemeden duramayacağı kan revan silsilesi. özellikle de toplu halde izlenmesinin ardından aynı toplulukla taksim gibi bilumum kalabalık ortamlara girilmesi happy tree kardeşliğinin vücuda gelmesine neden olabilir. ki bu grupları da, ilk izlendiğinde pek bir sevimli gelen ancak bir yerden sonra akıldan kesinlikle çıkarılamaz hale gelen müziğini mırıldanmalarından tanıyabilirsiniz. zira duyulduğu yerde kaçılmalıdır!...

ayrıca bazı bölümleri mtv'de geceleri gösteriliyor.

theme song'unun gece rüyalarınıza girmesi muhtemeldir


bu adamlar manyak, inanılmaz komik esprileri bulunuyor. eskiden olan joe fish modeline benzeyen bir sürü şey yapıyorlar ama bunu çok iyi beceriyorlar. belli başlı karakterlerin maceralarını izlerken gülmekten kırılıp içerdiği vahşetten ürperiyorsunuz. ama hepsi iyi bir zaman geçirmek adına düzenlendiğinden dolayı anlayışla karşılamak lazım. her hafta yeni maceralar yayınlanıyor sitede. üye olup bunlar izlemek de mümkün ama flash gerektiriyor.

mevzuyu tamamen eğlence olarak algılamaya başlayıp vahşetten zevk aldığınızı hissediyorsunuz ve o anda hafiften ürperiyorsunuz. gülmekten katılırken aklınız başınıza gelince suratınız değişiveriyor. ya da ben manyak olabilirim tabii...

tam olarak ne oldukları henüz netleşmemiş olup, haklarında bir çok rivayet vardır. çoğunluğunun nietzsche'nin felsefesindan bir şeyler kaptıkları ve bunu her daim uyguladıkları düşünülecek olursa insan nesline yakın canlılar oldukları düşünülebilir. ancak o kadar sevimlidirler ki keşke aramızda dolaşsalar da bu monotonluk maratonunda ve çilekeş dünyada bazen de onlar gibi 'beni öldürmeyen acı daha da güçlendirir' düsturuyla yeniden yeniden ölsek ve her seferinde reenkarnosyana inanmayanlara inat tekrar yepyeni maceraların içinde bulsak kendimizi, hayat ne kadar da manalı olurdu.

Happy Tree Friends - Eye Candy


bazı sahneleri hakikaten komik olsa da insanı geren çizgi dizi. sanki eline bir şey batacak veyahut bir yerin kesilecek hissi veriyor bazen. adeta kanın çekiliyor.

karaktelerin şirinlikleri ve yaşanan şiddetin ironisi sebebiyle 'gel sana çizgi film açayım' diye eve gelen uslanmaz misafir çozuklarını etkisiz hale getirmeye yarayan, pet society oyununun ilham kaynağı, mükemmel ötesi çizgi film.

bir nevi itchy and scratchy.

tom'un jerry'i, coyote'nin road runner'ı, silvester'ın tweety'y,i elmer saftirik'in buggs bunny'i yakalayıp öldürmesini isteyen bir neslin büyük ihtimalle bayıldığı, sadistik animasyon serisi.

aşağıdaki adresteki playlistten sıralı olarak izlenebilir. her bölüm var mı bilmiyorum ama 4 saat izlemiş olmama rağmen henüz ortalarındayım.