Sivrisinekler En Çok Hangi Kişilerin Kanını Emerler?

Sivrisinek en çok neyi sever? Kimi ısırır? Sivrisinekler en çok hangi kan grubuna gelir? Sivrisineklerin en çok kimlere gittiğine dair kesin cevaplar, buyrun.
Sivrisinekler En Çok Hangi Kişilerin Kanını Emerler?
iStock

dişi bir sivri sineğin karnınızı emmesi için yardımcı olacak ipuçları

dişi sivrisinekler birini ısırması gerektiğine karar verirken 4 şeye önem verirler:

1. ne kadar co2 üretiyorsun?

2. ter kokun nasıl?

3. vücut ısın yüksek mi?

4. ne renk giyiyorsun?

1. karbondioksit miktarı

bir dişi sivrisinek dünya üzerinde dolaşırken co2 üreten bir kaynakla karşılaştığında bu, onun dikkatini çeker. vücudunuz ne kadar iri ise o kadar çok karbondioksit üretirsin. ayrıca egzersiz yaparken de c02 üretimin artar. yani şişman biri kişi koşuyorsa, işte o kişi dişi sivrisinekler için tam bir cazibe kaynağıdır.

2. ter kokusu

ter kokusu, yediğimiz gıdalardan ve cildimizde yaşayan bakteri türlerinden (cilt florasından) etkilenir. sinekler terdeki laktik asit ve amonyak kokusuna özel ilgi duyarlar. bira içen kişilerin terleri de dişi sivrisinekler için oldukça çekici bulunuyor. ayrıca cilt floranızdaki bakteri çeşitliği ne kadar fazla ise o kadar çekicisinizdir. o halde dişi sivrisinek mıknatısı bir playboy olmak istiyorsanız şişman olun. ama bol bira içerek şişmanlamak ek avantaj sağlar. cildinize bir miktar da idrar sürerseniz amonyak kokusu da vermiş olursunuz. böylece şansınız epey yükselir.

3. vücut ısısı

vücut ısınız ne kadar fazla ise sivrisinekler o kadar çok sizi tercih eder. vücut ısınızı egzersiz yaparak artırabileceğiniz gibi susuz kalarak da yükseltebilirsiniz.

4. kıyafet rengi

kıyafetlerde doğru renkler seçin. kırmızı, turuncu ve mavi renkleri sivrisinekler sever. beyazdan ise hiç hoşlanmaz. yeşil ve mor da tercih etmediği, görmezden geldiği renklerdir.


tüm bu bilgiler ışığında size yaz ayları geldiğinde dişi sivrisineklerle çılgınca kan emme partisi yapmanın formülünü veriyorum

yaza kadar bolca kilo alın. havalar yeterince sıcak olduğunda hava durumunu takip edin. hissedilen sıcaklık ile gerçek sıcaklık arasındaki farkın en fazla olduğu gün, en çok nemin olduğu gündür. sivrisinekler böyle havaları çok sever.

atlayın arabanıza, suyun durağanlaştığı bir tatlı su kaynağının yanına gidin. sazlık alanlar varsa oralar çok daha güzeldir. ama sizden önce aynı amaçla gelenler olabilir. yalnız olmak istiyorsanız bataklıklar ya da sadece nehrin iyice genişlediği yerler de olabilir.

gitmeden yağ yakıcı olarak bilinen termojenik ilaçlardan birkaç tane içip vücut ısınızı artırın.

yanınıza bol bira alın. biraları soğutmak için de kuru buz. birayı içerken bol bol dans edin. bu hem daha fazla ısınmanıza, hem de daha çok c02 üretmenize, hem de daha çok terlemenize yardım eder. çok bira içtiğiniz için çişiniz gelecektir. amonyağı ziyan etmeyin. altınıza işeyin. hatta kollarınıza falan da sürebilirsiniz. kıyafet olarak kırmızı ve sarı tonlarında bir kıyafet seçin. üzerinde mavi puantiyeler olsun.

son olarak da altın vuruş yapmak için kuru buzları çıkarın. kuru buz co2 ile yapılır. onun sis benzeri buharı altında idrar kokulu şişman vücudunuzla çılgın bir parti yapabilirsiniz. yalnız ertesi gün işe gittiğinizde dişi sineklerin boynunuzda ve diğer vücut bölgelerinizde bıraktığı izler belli olabilir, onların üzerini fondöten ile kapatmayı unutmayın...