Sneaker Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

adidas aracılığı ile
Advertisement
Doğru sneaker seçimi yapmak, ayak sağlığı için çok önemli. İlerleyen yaşlarımızda bir eklem problemi yaşamamak için, gün içinde hareket ederken rahat edebildiğimiz bir sneaker seçmeliyiz. Peki bu seçimi nasıl yapabiliriz?
Sneaker Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar


Ayağınıza uygun sneaker

Rahat kullanımı ve sağladığı hareket imkanıyla, sportif aktivitelerde kullanılan ayakkabıların, günlük yaşam için olan versiyonu diyebiliriz sneakerlar için. Bu nedenle ayakkabıyı giydiğinizde rahat hareket edebiliyor olmanız gerekiyor. 

Ayağınızı saran, topuğunuzdan kaymayan, bir parçanız gibi hissetmeniz gereken sneakerı seçerken, normalde giyeceğiniz bir çorapla denemenizde de fayda var. Ayağınıza bol gelen veya ayağınızı sıkan bir sneaker, gün içinde işinizi kolaylaştırmak yerine sizi yorup, ağrı çekmenize sebep olabilir.


Esnek ve dayanıklı taban

İyi bir sneaker tabanı, ayağınız ile yer arasında bir destek/tampon görevi görür ve bu taban, gündelik hayat koşturmacasında ayaklarınızda baskı hissetmenizi önler. Yumuşak ve darbelere hızlı tepki veren bir yastıklama (boost) özelliği olan sneaker önceliğiniz olmalı. Yürürken veya koşarken kendinizi adeta minik bulutlar üzerinde hissetmelisiniz.

Isı ve basınç altında özelliklerini korumaya devam eden TPU (Termo Plastik Poliüretan) tabanlı bir sneaker da yağmur çamur, sıcak soğuk demeden size kendinizi güvende hissettirecektir. Kısacası; ayağınızın şeklini alan, dayanıklı, hafif ve esnek bir sneaker ile konforlu bir gün geçirebilirsiniz.


Nefes alabilen kumaş

Sneakerın nefes alabilen kumaştan yapılmış olması, seçim yaparken en az rahatlık kadar önem verilmesi gereken bir detay. Sneakerlar genel olarak rahat ve konforlu bir deneyim sunarlar ancak her ürün, kaliteli malzemeden üretilmiyor. Nefes almayan kumaş kullanılarak üretilmiş bir sneaker; terleme, kötü koku ve mantar gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir. 

Artık hayatlarımızın birer vazgeçilmezi haline gelen sneakerlarla çok uzun süreler dışarıda hareket halinde olabiliyoruz. Bu nedenle iyi nefes alabilen, -mümkünse- geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretilmiş bir sneaker tercihiniz olmalı.

adidas NMD_V3 ile kendi yolunu çiz!

NMD'nin en yeni versiyonu, geçmişin ikonik tasarımını, geleceğin vizyonuyla harmanlayarak gerçek anlamda özgün bir görünüm yaratıyor. Yeniden tasarlanan, destekleyici file üst yüzeyi ve ekstra konfor sunan BOOST orta tabanı ile şehri ele geçirmek için tasarlandı.