Sokak Köpeklerinin Gazabına Karşı Babasının Tavsiyesine Uyan Gencin Tatlı Hikayesi

Sokak köpekleri korkusu yüzünden işi fazla ciddiye almış birinin başından geçen bu olay hikayedeki babayı bile şaşırtmış ve kendisine efsane bir yorum yaptırmış.
Sokak Köpeklerinin Gazabına Karşı Babasının Tavsiyesine Uyan Gencin Tatlı Hikayesi
iStock


kişiler: bir arkadaş ve babası

yer: istanbul

arkadaş gece eğlencesini sevmekte ve çoğunlukla sabaha karşı eve dönmektedir. ailesiyle beraber yaşadığı mahalleye de zaman zaman büyük köpek çeteleri musallat olmaktadır. babası, arkadaşı hep "eve sabaha karşı dönüyorsun, sarhoş dönüyorsun, bir gece köpekler sana saldıracaklar, sarhoş halde bir şey yapamayacaksın, dikkat et!" diye uyarmakta ve kendince bir çözüm sunmaktadır: "eğer köpekler sana saldırırsa, sen de dört ayağının üzerine in, onlar havladıkça hırladıkça sen de havlayıp hırla, dişlerini göster!" bu uyarıları dinleyen arkadaş, "lan?! babamın da kafası iyi galiba, köpekle öyle mi mücadele edilir, tey allahım" diye kendince kenardan kenardan gülmektedir.

babasının önerisine kıçıyla gülen bu arkadaş, sabaha karşı eğlenceden döndüğü bir sefer, mahalleye girdiği anda 20-30 tane iri köpekle karşı karşıya kalır. önce yusuf yusuf diye çağırsa da gelen giden olmaz. sarhoş kafayla bir an "kaybedecek neyim var ki" diye düşünüp köpek taklidi yapmaya karar verir, dört ayak üzerine iner, köpekler tarafından etrafı sarılır, fakat hepsine havlaya havlaya köpekleri bertaraf eder, rahat bir nefes alıp evine girer. kendisinin onurlu mücadelesini balkondan çaktırmadan izleyen babası takdir dolu cümlesini patlatır:

- lan it oğlu it! amma potansiyel varmış sende ha!

Mecidiyeköy Trafiği Yerine Hollanda'da Bisikletle İşe Gitmeyi Seçen Birinin İmrendiren Hayatı