Son Olarak WBC'den Men Edilen Boksör Ryan Garcia'ya Neler Oluyor?

Kendi sıkletinin en yetenekli ve karizmatik sporcularından biri olarak kabul edilen Ryan Garcia, son günlerde sadece yaptığı skandal açıklamalarla ve eylemlerle gündemde.
Son Olarak WBC'den Men Edilen Boksör Ryan Garcia'ya Neler Oluyor?

ryan garcia kendi sıkletinin en yetenekli ve karizmatik sporcularından biri olarak kabul edilse de son yıllarda hep akla ziyan açıklamalar yapmakta. yetenekli boksörün, hayatı her geçen gün daha da garipleşiyor ve herkes bir zamanlar sikleti domine edebilecek kadar yetenekli olan ryan garcia’ya ne olduğunu sorguluyor.

2022 - antrenörüne veda

ryan garcia, canelo alvarez'in ekibinden ayrılacağını ve beş yıl boyunca çalıştığı eddy reynoso ile artık çalışmayacağını açıklayarak tüm hayranlarını şaşırttı. daha sonraysa twitter hesabından yaptığı açıklamada reynoso'nun kendisini çalıştırmak için zamanı olmadığını belirtti. reynoso, bu açıklamadan bir süre sonra ‘’garcia ile çalışmak zordu, çünkü kendisini boksa odaklayamıyordu’’ dedi.

10 ekim 2023 - akıl sağlığı sorunları

bundan bir süre sonra garcia, emmanuel tagoe ile dövüşmeden önce duygusal dengesi hakkında bazı açıklamalarda bulundu: "her şey luke campbell ile dövüştükten üç hafta sonra oldu. hayatımda pek çok dram yaşadım ve ringe çıkmak benim için çok zordu..."

3 mart 2024 - öldürülmüş numarası yapması

birkaç aylık sessizliğin ardından, sosyal medyada ölümüyle ilgili herkesi şok eden rahatsız edici bir video yayınladı. söz konusu bu paylaşımda "ryan garcia’yı hakladık çocuklar, huzur içinde yatsın. onun boğazını kestik ve kimse onu bulamayacak."

6 mart 2024 - cinsel istismarı

yine kendi hesabından ilginç gönderiler paylaşmaya devam etti. "2 yaşındayken ailemin bir üyesi tarafından cinsel saldırıya uğradım, siz bu durumda nasıl davranırdınız, nasıl hissederdiniz? iki yaşındayken bunu yaşadım ve kanıtım var. hayatımdaki en kötü şeyleri gördüm. sessiz kalmaktan yoruldum. beni bir ormana bağladılar ve başkalarına izlettiler." ardından, bir anda başka ünlü isimlerin illuminati tarzı bir birlik kurduğunu, insan kaçakçılığı yaptığına dair gönderiler paylaştı.


15 mart 2024 - sağlık kontrolü çağrısı

new york eyaleti atletizm komisyonu (nysac) ryan garcia'dan, 20 nisan'da brooklyn'de devin haney'e karşı yapacağı wbc unvan maçı öncesinde, boksörün kendisinin de daha sonra kaldırılan bir videoda kabul ettiği üzere, sürekli sosyal medya paylaşımlarından endişe duydukları için bir akıl sağlığı testinden geçmesini istedi. garcia, tatil yapacağını söyleyerek bunu erteledi.

15 nisan 2024 - özel hayat

garcia, ikinci çocuğunu kucağına aldıktan hemen sonra eşi andrea celina’dan boşanmıştı. geçen ay avustralyalı fenomen mikaela testa ile ilişki yaşayan garcia bu ilişkide de umduğunu bulamadı ve bir süre sonraysa kendisinden 9 yaş büyük olan bir yetişkin film oyuncusuyla ‘’güya’’ yeni bir ilişkiye yelken açtı. bir süre sonraysa sosyal medya hesabından evlenme teklifi etti ve evet cevabını aldı.

21 nisan 2024 - yasaklı madde

devin haney maçı öncesi, büyük bir kitle garcia’nın kazanmasına pek ihtimal vermiyordu çünkü garcia son yıllarında sizin de görmüş olacağınız üzere boks dışı her türlü şeyle uğraşıyordu bu yüzden bahislerde kazanması düşük taraf olarak gösterildi. haney ile girdiği kilo bahsini kaybetmesi, diğer deyişle tartıya ağır gelmesi üzerine 1.5 milyon dolar kaybetti. ayrıca tartıda alkol tükettiği görüntüler de bütün dünyayı salladı fakat maç günü 21 nisan 2024’de garcia bütün herkesi şaşırtarak birkaç kilo fazlası olmasına rağmen haney’i domine etti ancak zaferinden aylar sonra performans artırıcı bir ilaç kullanmasından dolayı pozitif çıktı ( bu yüzden birkaç ay sonra bokstan men edildi) ve galibiyeti geçersiz sayıldı.

11 mayıs 2024 - ölüm tehdidi

garcia sosyal medya hesabında başka bir boksör olan george kambosos’a gönderme yaptı. ‘’ onun karısıyla yattım, yalan söylemiyorum," diye konuşunca avustralyalı boksörden de hemen cevap geldi: " ben de annenle yatmıştım, bu kadar alçalacaksan, karım ve çocuklarımın annesi hakkında konuşarak ne kadar seviyesiz biri olduğunu göster. seni gördüğümde ölmüş olacaksın. boks falan yok."

28 mayıs 2024: medeni durum ilanı

bu zamana kadar hesabından yüzlerce kadını paylaşıp duran garcia, sonunda paylaşımlarında gösterdiği kadınlardan hiçbiriyle cinsel ilişki yaşamadığını açıkladı. "şu anda insanların benim hakkımda düşündükleri bu şeyleri açıklığa kavuşturmam gerekiyor, tüm bu kızlar sadece arkadaşlarım, onlarla birlikte değilim. dediğim gibi ben bekarım, cinsel ilişkiye girmiyorum, bunu daha önce de söyledim, ama bunu açıklığa kavuşturmam gerektiğini hissettim. onları seviyorum ve tanrı onları korusun," dedi. bu kadınların bazılarının açık saçık, çıplak olması da ilginç bir arkadaşlık örneği… :/

8 haziran 2024 - tutuklanma

beverly hills polisinin kamuoyuna yaptığı açıklamaya göre, ryan garcia beverly hills'teki bir otelde 15.000 dolar değerinde hasara yol açtığı gerekçesiyle vandalizm suçundan tutuklandı. bundan bir iki gün sonraysa, kendisini britney spears ve donald trump ile kıyaslayarak: "hem trump'ın hem de benim hapiste olmam çok komik." dedi.

15 haziran 2024 - hakaret

son olayı, gervonta davis ile frank martin arasındaki maçında gerçekleşti. caleb plant, garcia'ya bir bardak bira fırlatarak onu kışkırttı, ancak yakınlarındaki insanların hızlı müdahalesi arbede çıkmasını engelledi. garcia olay gecesi plant'in eşi fox sports muhabiri jordan hardy'i de kapsayan hakaret içeren mesajları yayınladı ve şunları söyledi; "caleb plant ben bakmadan bana bira fırlattı ve sonra kaçtı. kız arkadaşının k***ını yaladım ve ona kanıtını gösterdim"

5 temmuz 2024 - ırkçılık

wbc başkanı mauricio sulaiman, " her türlü yetkimi kullanarak ryan garcia'yı organizasyonumuzdaki tüm faaliyetlerden ihraç ediyorum" diye açıklama yaptı çünkü garcia yine sosyal medyada yaptığı bir açıklamada müslümanlara ve siyahilere karşı çok ağır küfürler ederek ırkçılık yaptı bunun üzerine mauricio sulaiman, "her türlü ayrımcılığı reddediyoruz" şeklinde açıklama yaparken, garcia "trollük yapıyordum, tüm bu ölümlerin durmasını istiyorum. herkesi seviyorum, eğer sizi kırdıysam özür dilerim'' yazdı.

kendisinin durumu hiç iyi değil maalesef, umarım kısa sürede toparlar yoksa bir ''kazaya'' kurban gitmesi an meselesi...

kaynak: 1, 2