Sovyet Gizli Servisi KGB'nin Sovyetlerin Dağılması Yaklaşırken Tasarladığı Zekice Plan

Sovyetler Birliği'nin dağılması gittikçe yaklaşırken vuku bulan bu ilginç olayı Sözlük yazarı "senin beni sevebilme ihtimaline sicayim" anlatıyor.
Sovyet Gizli Servisi KGB'nin Sovyetlerin Dağılması Yaklaşırken Tasarladığı Zekice Plan


bu adamlar tam bir çılgın.

sovyetlerin parçalanması ufukta göründüğünde, kgb istihbaratı beyaz rusya'nın (belarus) ayrılıkçı bir örgüt kurduğu bilgisini alır. bu noktadan itibaren hummalı çalışmalar yürütse de, bir türlü beyaz rusya kurtuluş örgütünü bulamaz, fakat devletin bekası için bu örgütün bulunması gerekmektedir.

Birliğin kalbi olan Kremlin sarayı.

peki kgb ne yapar? inanın, kimsenin aklına gelmeyecek bir çılgınlık yapar. hücre yapıları oluşturarak büyük bir bütçeyle "beyaz rusya kurtuluş örgütü" kurar. kurduğu bu örgüt sürekli dinamik ve agresif bir yapılanmaya girerek üye toplamaya başlar. en sonunda kgb'nin arayıp da bulamadığı örgüt de gelip kgb tarafından kurulan "beyaz rusya kurtuluş örgütü"ne katılmak ister, talepleri elbette olumlu karşılanır.

KGB akademisi öğrencileri.

en nihayetinde, kgb tarafından kurulan bu örgüt 300.000 civarında bir üye sayısına ulaştığında eşzamanlı operasyonlarla birkaç gün içinde tüm üyeler toplanarak paketlenir ve sibirya'ya sürgüne gönderilir.

(bkz: happy ending)
(bkz: lol)