Spider-Man Homecoming Filmine Dair Az Bilinir Anekdotlar

En kapsamlı geek sitelerinde bile zaman zaman göremeyeceğiniz kıvamda güzel trivia'lar. Duvar sürüngenini daha yakından tanıyalım, buyrun.

- 2013'teki bir röportajda, yeni filmi how i live now'ın tanıtımını yaparken, tom holland'a muhabir bir sonraki rolünün nasıl olmasını istediğini, ne denemek istediğini sorar. holland bir aksiyon ve komedi filmi rolünün kendisinin ilgisini çekeceğini söyler. muhabir bir süper kahraman rolü oynamak isteyip istemediğini sorar. holland, "belki spider-man olabilir on yıllık süre içerisinde" der ve ekler "yeniden çekimin yeniden çekimi olacaktır bu tabi."

İşte o röportaj.

- okul müdürü morita rolündeki kenneth choi ayrıca captain america first avenger filminde de komando jim morita rolünü oynamıştır. müdürün ofisinde; müdür morita'nın, jim morita'nın torunu olduğunu ilişkilendirebileceğiniz fotoğrafları görebilirsiniz.


jennifer connelly spider-man'in bilgisayarı olan karen'ı seslendiriyor. ablamızın kocası olan paul bettany ise iron man'in bilgisayarı olan jarvis'i seslendiriyor. jennifer'in bu role seçilmesinin nedeni john hughes'un yapımcılığını yaptığı 1991 yapımı career opportunities filminde rol alması. "homecoming" hughes'un lise filmlerine bir saygı duruşu olarak film ismi yapıldı, ayrıca jennifer'in bu filmde yer alması, onun kariyerine bir hürmet olarak görülüyor. jennifer connelly ayrıca 2003 yapımı hulk filminde elizabeth "betty" ross olarak oynamıştı.

Connelly ve Bettany.

-peter'ın ev yapımı spider-man kostümü ben reilly'nin çizgi romandaki ilk spider-man kostümüyle büyük benzerlikler taşıyor. kolsuz, kapüşonlu bir tulum, kemer ve kostümün dışında kalan ağ fırlatıcılar.


- spider-man filmde yaptığı dövüşlerde kötü karakterlere hiç yumruk atmıyor. ağlarını kullanıyor, düşmanlarının vuruşlarını birbirlerine vuracak şekilde kullanıyor, hatta düşmanlarına tekme dahi atıyor ama asla yumruklamıyor.


- tom holland peter parker rolüne hazırlanmak için birkaç gün boyunca new york city'de bulunan bronx high school of science'ta derslere katılıyor. bu esnada aktörlük koçunun ismini takma isim olarak kullanıyor.


- tüm ekip hazırlık aşamasında john hughes filmlerini maraton şeklinde izliyor. hughes, önde gelen yetişkinliğe geçiş filmlerinin yönetmeni. böylece watts bu hikayelerin ustasına yönünü dönüyor. holland popsugar uk'ye verdiği bir röportaj sırasında "bize izlenecek çok fazla film verdi." diyor. "tanrım, çok fazla film vardı, gerçekten atlanta'daki evimde hepimiz oturduk, bir gün içinde tüm filmleri izledik, bu bir domino's günü gibi oldu. müthişti, the breakfast club (1985), ferris bueller's day off (1986), pretty in pink ( 1986), tonlarcası daha."

John Hughes

j.k. simmons daha önce j. jonah jameson rolüne dönüş yapmak için ilgisini açıklamıştı (sam raimi üçlemesindeki oynadığı rol ve ultimate spider-man filminde de seslendirdiği karakter). ama justice league'de aldığı şef gordon rolü nedeniyle görüşmeler duruyor. ama j.k. simmons'ın devam filmi olan spider-man away from home'daki katkıda bulunanlar kısmından sonraki ufak bir sahnede rol almasına izin veriliyor.

Simmons'ın Far From Home after credit'lerindeki sahnesi.

-happy, avengers tower'daki eşyaların yüklemesi yapılırken thor'un kemerini gösteriyor ama ismini telaffuz edemiyor "meg-...meg-...thor'un sihirli kemeri!". kemerin gerçek adı "megingjörd".


- kostümün bedeninin vizörlerle ayarlanabildiği ilk spider-man filmi. bu, görünüşüne pahalılık katıyor.


- may yengenin araç plakası amf-1562. amf amazing fantasy'nin kısaltması, 15 nüsha sayısı, 62 ise 1962 yani spider-man'in ilk çıktığı tarih.


- peter parker'ın okulunda howard stark, abraham erskine ve bruce banner'ın fotoğrafları görülebilir.


Neden Örümcek-Adam'sız Bir Venom Filmi Hiç Yapılmamalıydı?

Kill Bill Hakkında Pek Bilinmeyen Ancak Etkileyici Detaylar

Çok Uzun Zamandır Beklediğimiz Örümcek-Adam: Eve Dönüş Filminin İncelemesi