Squid Game'deki Karakterlerin Ölüm Şekillerinin, Geçmişleriyle Olan Şeffaf Bağlantısı

Hit Netflix dizisindeki ana karakterlerin kaderi, geçmişleriyle göbekten bağlıymış meğer. Diziyi izlemiş olanlar için şaşırtıcı bir hatırlatma olabilecek bir içerik.

oyun dışındaki gerçek hayatları bize gösterilen oyuncuların ölüm sebebi aslında oyuna geri dönmeden hemen önce işledikleri suçlarla bağlantılı.

yılan dövmeli adam oyuna katılmadan önce borçlu olduğu mafya adamlarından kaçarken köprüden atlıyor, cam köprü oyunu esnasında köprüden düşerek ölüyor.


kuzey koreli kız oyuna katılmadan hemen önce annesini kaçak yollarla ülkeye getirtmek için anlaştığı adamın boğazına bıçak dayayıp öldürmekle tehdit ediyor, kendisi de oyun sonrası bıçakla boğazı kesilerek öldürülüyor.


ali oyuna katılmadan önce patronunu yaralayıp parasını çalıp kaçıyor, oyundaki partneri tarafından misketleri çalındığı için öldürülüyor.


ana karakterimizin çocukluk arkadaşı da oyuna geri dönmeden önce küvette intihar etmek üzereyken kapısına gelen kart vesilesiyle oyuna geri dönmüştü, nihayetinde ölümü yine intihar sonucu oldu.


izlerken gözümden kaçmış olduğuna şaşırdım, gerçekten güzel foreshadowing yapmışlar.