Star Wars ve Indiana Jones'un Aynı Evrende Geçtiğine Dair Pek Bilinmeyen Bir Kanıt

İlk bakışta birbirinden çok uzak gözüken bu iki filmin dünyası, aslında aynı mı? Indiana Jones Han Solo'nun klonu olabilir mi? Açıklayalım.
Star Wars ve Indiana Jones'un Aynı Evrende Geçtiğine Dair Pek Bilinmeyen Bir Kanıt

indiana jones ile star wars aynı evrende geçer

bilirsiniz ki george lucas'ın zihninden çıkan iki hikayedir bunlar. birisi geçen yüzyılda geçerken diğeri çok çok uzun zaman önce'de geçer. alakasız gibi görünse de alaka vardır. star wars'la ilgili onlarca teoriden birisidir bu.


star wars bölüm 5'de sith lordlarının ruhları hapsedilir

sith lordları ölse bile hayaletleri kötülük yapmaya devam edebilir. bu yüzden kapatılan ruhları bilinen galaksinin herhangi bir yerinde tutmak inanılmaz derecede tehlikeli olurdu. bu nedenle jedi konseyi, son bir görev için r2d2 ve c3po'yu göreve çağırır. r2-d2 ve c-3po, sandığı eski insanlarla karşılaşacakları dünya'ya götürür. robotlara aşina olmayan dünya halkı, droidleri cennetten gönderilen ziyaretçiler olarak görür. kutu ve içindeki büyük güç, indiana jones'un yüzyıllar sonra aradığı ahit sandığı olur.


indiana jones ilk filmin sonunda sandık açılırken gözlerini kapatır. kendisi bilmese de han solo'nun uzak akrabasıdır (klonu olduğuna dair söylentiler de var). luke skywalker "sandık açılırken gözünü kapat indie" demiştir sadece. başka türlü kötülükten haberi olmasını destekleyen bir sahne yok ne yazık ki filmde...