Surattaki Yaşı Görünümü Ortadan Kaldıran Popüler Bir Estetik İşlem: Nazolabial Dolgu

Burun deliklerinin yanından başlayarak, ağza doğru ilerleyen nazolabial çizgileri ortadan kaldırarak, daha genç bir görünüm sağlayan nazolabial dolgu hakkında merak edilenler.
Surattaki Yaşı Görünümü Ortadan Kaldıran Popüler Bir Estetik İşlem: Nazolabial Dolgu

burun kenarından dudağa inen sulcus'ların yaşa bağlı olarak derinleşmesiyle ortaya çıkan yaşlı görünümün, çapraz bağlı hyalüronik asit ile doldurulmasıyla sulcus derinliğinin ortadan kaldırılarak daha genç görünüm kazanmanıza sebep olan dolgu işlemidir nazolabial dolgu.

yaşlılığın ilk belirtileri derin kırışıklıklardan da önce yanak fat pad'lerin aşağı doğru sarkmasıyla gerginliğini kaybetmiş bir yüz, sarkık bir deri, derinleşmiş bir nazolabial sulcus'tur. genç bir yüz için ilk toparlanması gereken kısımlardan biri derin fat pad'ler ve nazolabial sulcus'lardır.


hekimin tekniğine göre iğne ucuyla ya da kanülle uygulanabilir. en güvenli uygulama yöntemi kanül uygulamasıdır. ortalama 22g-25g kalınlığında 5 cm uzunluğunda ucu künt kanüllerle dudak alt dış hizasından açılan delikten kanülle girilerek hat boyunca kademeli olarak verilerek uygulanır.

nazolabial dolgu uygulanırken eğer ihtiyaç varsa marionette çizgileri (çin bıyıkları) de doldurularak kaybedilir. marionette çizgileri dudak dış uç kenarları altında oluşan çizgilerdir.


kanül uygulaması son derece ağrısızdır. kanülün cilt altında ilerlemesi ağrı hissiyatı oluşturmaz. ucu künt olduğu için dokular arasında ilerlerken damarları ve sinirleri yaralama riski minimuma iner.

bu işlemleri mutlala hekim kişilere uygulatmanız lazım. komplike işlemlerdir. uygulayan kişinin, yüz anatomisine hakim olması gerekir. aksi taktirde arter içine uygulama yapılması kötü sonuçlar doğurur.