Tayland'ın Seks Turizmiyle Ünlü Beldesi Pattaya Hakkında Bilgi Verici Bir Gezi Rehberi

Pattaya'ya gideceklere tavsiyeler? Tayland'ın popüler bölgelerinden Pattaya hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak bir yazı.
Tayland'ın Seks Turizmiyle Ünlü Beldesi Pattaya Hakkında Bilgi Verici Bir Gezi Rehberi

Çok kısaca: Pattaya neyin nesidir?

- bangkok'tan 1,5 saat otobüs mesafesinde, tayland'ın güzide tatil beldesi.

- yakınındaki amerikan üssü nedeniyle seks cenneti olarak meşhur olmuştur. (hiç şaşırmadım)

- denizi genelde bulanıktır, yüzmek içinizden gelmez.

- sabahın 06:00 ında bile şıp şıp terleyebilirsiniz. nem oranı çok yüksektir.

- halkı fakir sayılır. $10 gibi cüzi bir miktara 1 saatlik masaj hizmeti alabilirsiniz. (sadece masaj)

- walking streette paso gavurlar dolaşır. bu sokakta bol bol go go bar bulabilirsiniz. sokakta biri yanınıza yanaşıp içinde fahişe fotolarının bulunduğu katalog gösterirse şaşırmazsınız.

- kime para verseniz size şükranlarını göstermek için avuç içlerini birleştirerek önünüzde eğilirler. bunu marketteki amcada yapar go go bardaki çıplak kız da.

- yamruk yumruk, kuşu ötmez, yaşlı avrupalı erkeklerin ölmeden önce uğradıkları yerler arasındadır.

- tayland'ın genelinde olduğu gibi dinlerine ve krallarına çok bağlıdırlar.

- her daim pazarlık yapabilirsiniz, 10 dolardan 1 dolara kadar fiyat düşüşü yapabilirler.

- gidilip görülesi ancak fazla kalınmaması gereken yerdir.

Gideceklerin karşılaşacağı şeyler de aşağıdaki gibi

Not: Yazıdaki TL fiyatları 2011 tarihlidir.

bangkok'ta indiniz, havalimanından çıktınız taksileri gördünüz. bunlara yanaşıp pattaya'ya gideceğinizi söylüyorsunuz, 1500 baht diyorlar siz pazarlığa başlıyorsunuz 1000 baht falan diye. hayır dedikçe onlar siz ileri yürüyorsunuz diğer taksilere doğru. bunun amacı tamamen görüntü yapmak. sizin anlaşamadığınızı gören, durakta çalışmayan, muhtemelen pattaya'dan yolcu getirmiş ve boş dönmek istemeyen bir taksici yanınıza yanaşıyor. ona da gitmek istediğiniz yeri söylüyorsunuz ve 800 baht diyorsunuz. arkadaş kabul ediyor fakat high-way parasını da siz ödersiniz diyor. o da 120 baht. tamam diyerek atlıyorsunuz taksiye. efil efil 1.5 saat yol sizi bekliyor.


pattaya'ya geldiniz. etrafta otel bol fakat sizin de vaktiniz bol. biraz yorulsanız da yürüyün otel arayın. odaları görün öyle tutun oteli. her fiyata otel var. odada klima olmasına çok dikkat edin. klimanız yoksa intihar etmek ile eşdeğer bir deneyim yaşarsınız her gece. benden bir tavsiye isterseniz balitaya resort çok güzel. second road'da bulunur burası. mercure otel'in arkasında. seven eleven'ı sorun. orayı geçince ikinci sağ. havuzu var, hoş bir terası var, masaj servisi var, ücretsiz taksi servisi var, internet servisi var, her gün oda temizliği var. güzel yani. ücreti de uygun. geceliği 45 tl.

yemek için bana göre tek alternatif mc donald's

burger king domuz eti de satıyor ki bu ürünlerin hepsi aynı tezgahta pişiyor. pizza hut da keza aynı. domuz etli ürün satmayan tek yer mc. pattaya'da her yerde mc ve seven eleven bulabilirsiniz. türk restoranlarının hepsi kapanmış, sadece 2 tane açık var. birisi anatolia birisi de anadolu sofrası. anatolia'yı bilmiyorum fakat anadolu sofrası her ne kadar ürünlerini türkiye'den getirse de pilavında ve kuru fasulyesinde o yörenin kokusu var. yenmiyor. fakat menemeni güzel. bir de ekmek kullanmıyor thailer. burada ekmek de bulabileceğiniz yegane yer. he bir de ayrıca ayran var.

denizi, kanalizasyon sistemi pek olmadığı için kirli

girilebilecek yerler daha çok lüks otellerin olduğu taraf. çünkü orada kanalizasyon arıtması var. hilton, amari gibi otellerin olduğu yani yüzünüzü okyanusa dönünce sağ tarafınızda kalan bölgede denize girilebilir. zaten oradaki kumsalı göreceksiniz.

bir yerden bir yere gitmek için moto-taksiler ve tuk-tuk isimli taşıma araçları var. moto-taksiler'e adres sorduğunuzda eğer sorduğunuz binanın önünde dahi olsanız size oraya yürüyerek gidemeyeceğinizi söylerler, buraya uzak olduğunu söylerler. 30-50-80 bahta götürebileceklerini söylerler ya da fiyat söylemeden okey okey come on derler sizi çağrırılar. binmeyiniz. illa bir araca binecekseniz tuk-tuk tercih ediniz. tuk-tuk'lara vereceğiniz para da adam başı 20 baht 30 baht gibi bir fiyat. eğer gideceğiniz yeri bilmediğinizi anlarlarsa size 500 baht gibi bir fiyat çekebilirler. sakın o parayı vermeyin. orta uzaklıkta bir mesafeye en iyi 100 baht verin. o da kaç kişi olursanız olun tek fiyat, adam başı değil. o durumda siz kiralamış oluyorsunuz tuk-tuk'u.

alışveriş yaparken mutlaka pazarlık yapın. kesinlikle ilk söyledikleri fiyatı vermeyin. örneğin bir maket helikoptere ilk etapta 4500 baht fiyat veriyorlar. elinize hesap makinesini alın hemen. oradaki en büyük ortağınız hesap makinesi. son kertede 1500 bahta düşebiliyorlar. hem de orta boy falan değil büyük boy maket helikopter, tl ile 75 liraya geliyor.


gelelim gece hayatına

uyumayan şehir istanbul diyorlar ya bildiğin yalan. 24 saat boyunca efektif olarak herhangi iki zaman dilimini alın hiçbir fark göremezsiniz. yaşayan bir şehir. ara sokaklarında birçok güzel bar var. hepsinde mutlaka hayat kadını vardır. büyük bir kısmı da bu işi hayat kadını olarak yapmıyorlar. ilginç bir felsefeleri var. parasızlık çok olduğu için mutlaka para istiyorlar, en azından taksi paralarını ve yemek istiyorlar. bu normal geliyor, sanki sevgilinizmiş gibi düşünüyor onlar 1 geceyi beraber geçirdikleri insanlar ile. içki çok ucuz. sabaha kadar eğlenebilirsiniz bu mekanlarda. fakat şunu söyleyeyim, bonkörlük yapmaya kalkarsanız size pahalıya patlayabilir çünkü orada kadınlar pek ellerini ceplerine atmazlar.

en meşhur yeri walking street. burada çok güzel canlı rock müzik yapan bir bar var. yamulmuyorsan tuna bar. bir de avrupalı kızların çalıştığı king solomon adlı mekan var. buraya kesinlikle girmeyin. ben sadece nasıl bir yer diye bakmaya girdim, ortam aynen aksaray mode on. şöyle bir girip baktım, toplasan 10 dakika durmadım sağdan soldan bişeyler, lan hop noliy falan diyerek anlayana kadar 3000 baht hesap verdim kaçtım. 10 günlük konaklamaya 4500 baht verdiğimi söylersem gelen hesabın kalınlığını anlayabilirsiniz. allahtan tl karşılığı ucuz da acıtmıyor. hemen burasının yanında king's seafood var. sahibi türk. orada güzel deniz yemekleri yiyebilirsiniz. bu caddenin sonunda mixx club var. pattaya'nın 1 numarası ki bana göre gördüğüm en eğlenceli mekandı şimdiye kadar. burada üst üste birçok kez asya'nın en iyi dj'i seçilmiş dj domination 4 gün sahne almakta. gerçekten işinde 1 numara olduğuna karar verdim. burada turistler ile yerli halk yoğunluğu aynı. burada takılıp da kimseyi ayarlayamamak ancak bir mucize demektir. kaç tane go-go bar, mekan gezilirse gezilsin geceyi sonlandıracak yer mutlaka burasıdır. bira 160 baht, votka 200 baht, kokteyller 220 baht, viskiler 330-380 baht. hemen burasının alt katında limalima var. mekanın sokağının girişinde rus kızlar var zaten hemen rus turistleri toprak toprağı gurbette s*ker ayağına hemen kapıp yönlendiriyorlar. o nedenle mekan sanki sırf ruslara çalışıyor. uzak asya'ya kadar gidip de hedefi rus olanların dikkatine. alcatraz go-go barın showları da izlemeye değer. ayrıca sexy airlines da ayrı güzel. zaten sokak üzerindeki bir çok mekan pek güzel. showları zaten ayrı dünya. jakuzi showunu da izlemeden geçmeyin. lucifer bu konuda tavsiye. yine karnınız acıkırsa sokak üzerinde mc donalds mevcut.


bir de pattaya'nın her yeri masaj salonu kaynıyor

bütün gün etraftan duyacağınız şey; "hi massage, thai massage, body massage" cümlesidir. eğer camekanlı bir yerde masaj yaptırıyorsanız zaten toplu yapıyorlar mutlu son beklemeyin. ki zaten 200 baht. o da 10 tl ediyor. masajları süper illa mutlu sona gerek yok mutlaka yaptırın. eğer odada masaj yapıyorlarsa masaj sonunda mutlu son soruyorlar zaten. sormuyorlarsa da sonuçta ayıp olmayan bir ülkedeyiz ve turistiz. siz sorun. 200 baht daha versem 300 baht daha versem body masaj yapar mısın ya da işte parasını söyleyin ima edin istediğiniz şeyi. body masaj konusunda honey isimli salon burasını tekellemiş. zaten her motor-taksici elinde görürsünüz. zaten onlar da hep bum-bum diye diye etrafınızda geziyor. bum-bum demek pompiş demek. honey'de kadınlar bir cam paravanın arkasında oturuyor. 2 renk kokartları var. kırmızılar 1500 baht maviler 2500 baht. seçiyorsunuz size masaj yapıyor 1 buçuk saat. jakuzi, su yatağı, normal yatak sıralaması ile.

bir de en önemli şey: enfiye

eczaneden mutlaka enfiye alın. yemeklerinde kullandıkları yağ bizim sanayide kullandığımız yağ. 2000 derecede koku kalmıyor ama 50-100 derecede o koku dayanılmaz. alışmak 2 gün sürüyor ama o 2 gün burnunuzu koparıyor. bir enfiye alın, zaten yerli halkın elinde paso ondan. sürekli çekin durun, rahat olursunuz alışana kadar.

denize girmek için adalar var. gemi 30 baht. mixx'in karşısındaki iskeleden kalkıyor. mixx'in nerde olduğunuzu söylemiştim, unutanlar yukarı baksın hatırlasın unutmasın işte pratik olur. adalara gidin. kumsalı sanki un dökmüş gibi bembeyaz. suları turkuaz mavisi. mercan adaları da var, orayı da görmek lazım mutlaka.

muson yağmurları oluyor dönem dönem. hani bizim burda paldır küldür yağan yağmurlar varya onu düşünün. o yoğunlukta yağmur usul usul düşüyor tepenizden 15 dakika. sonra da 5 dakika geçince her yer kupkuru...