Teniste Büyük Bir Kargaşayı Erkenden Önleyen Olay: Williams Kardeşler-Karsten Braasch Maçı

Transseksüel sporcuların cinsiyetler arası spor dallarında tartışma yarattığını biliyorsunuz. Bunun tenisteki büyük bir örneği bu maç sayesinde başlamadan bitmişti, buyrun.
Teniste Büyük Bir Kargaşayı Erkenden Önleyen Olay: Williams Kardeşler-Karsten Braasch Maçı

"transseksüel sporcuların kadın sporunu mahvetmesi"

venus ve serena williams kardeşler, yeni yeni ortamı domine etmeye başladıkları senelerde, kadınlar arasındaki fiziksel üstünlüklerinin de etkisiyle o kadar gaza geliyorlar ki, dünya sıralamasında ilk 200'ün dışında olan her erkeği yenebileceklerini söylüyorlar. bunu duyan karsten braasch da durur mu? çelınc ekseptıd! kamon! diyerek meydan okumayı kabul ediyor. kendisi sıralamada 203.

braasch önce serena williams ile oynuyor. centilmen abimiz rakibine şeref sayısı vermeyi ihmal etmeden 6-1 alıyor seti. tek set oynuyorlar. sonra venus williams ile oynuyor, 6-2 de onu paketleyip gönderiyor. maç sonrasındaki açıklamasında servisleri %50 güç ile attığını, yoksa zevki olmayacağını söylüyor.

serena ise maç sonundaki açıklamasında, normalde kesin sayı olacak vuruşlarını braasch'ın çok rahat karşıladığını söylüyor.


bu ne demek?

erkeklerde prime döneminde bile max 38. sıraya kadar çıkabilmiş olan karsten braasch, trans olup kadınlar kategorisinde girse şu turnuvalara, yıllarca domine edip almadık grand slam bırakmazdı. hatta trans olmasına bile gerek yok, ılık woke'culara kalsa kendini kadın olarak tanımlaması yeterli.

tabii bu yarım akıllılar işlerin buraya geleceğini ön görememiş olacaklar ki, saçma argümanlarındaki bu açık, koca bir cinsiyetin müsabık sporlardaki heyecanını bitiriyordu neredeyse. neyse ki bu yanlıştan dönüldü de gezegenin yarısını spordan soğutacak, milyonlarca kız çocuğunu spordan uzaklaştıracak bu aptalca karar uygulanmıyor artık.