The King's Speech Filminde Gözlerden Kaçan Ancak Duygu Yüklü Yan Hikaye

Black Swan, Inception ve The Social Network gibi filmlerin aday olduğu 2011 Oscar'larında En İyi Film ödülünü alması tepki çeken The King's Speech'in neden iyi bir film olduğunu kanıtlayan şeylerden birini, bu yan hikayeyi paylaşmak istedik.
The King's Speech Filminde Gözlerden Kaçan Ancak Duygu Yüklü Yan Hikaye

dikkat o kadar ana hikayeye ve oyunculuklara çekilmiş ki sosyal medyada, filmin güzelim yan hikayesi genellikle gözden kaçmış.

şöyle ki; louge, zamanında oyunculuk yapmış, hala da yapmak isteyen bir adam. filmin başlarında ailesine, "bu seferki önemli bir fırsat" diyor ve "öncekiler de önemli fırsatlardı ama olmamıştı" diyor oğlu. ve seçmelere kral olmaya çalışan grotesk bi karakter olarak giriyor ancak jüri onu "daha krala benzeyen ve daha genç birini istiyoruz" diyerek yolluyor. buna üzülüyor louge.


sonrasında bertie'nin üstüne düşüyor, onun kral olmasını, abisinin önüne geçmesini isterken kendi hırsı da var işin içinde. ve filmin son sahnesini biraz dikkatli izlerseniz, kral ve ailesi halkı selamlarken, onların yaklaşık 5-6 metre arkasında duran louge, parmaklarının üzerine çıkıp, kral ve ailesinin üstünden halkı görmeye çalışıyor 1-2 saniye. kekeme bir adamın kral olmasına ve onun gelişimini sağlamasına katkıda bulunduğundan dolayı mutlu mudur, yoksa kral kendisi olmadığı için buruk mudur, o kısım seyircinin bakış açısına kalıyor biraz.


sonuç olarak

ana hikayesinin yanına, böyle küçük ve (onca ihtişamın yanında) önemsiz bir başarısızlık hikayesini de sığdırmayı başarmış bi film the king's speech. ve iyinin de üzerinde olan oyunculukları izlemek ayrı bir zevk.