Transilvanya'nın Bermuda Şeytan Üçgeni Olarak Bilinen Gizemli Orman: Hoia Baciu

Romanya'nın Cluj şehrinde bulunan Hoia Baciu Ormanı, uzun yıllardan beri paranormal bazı olaylarla anılıyor.
Transilvanya'nın Bermuda Şeytan Üçgeni Olarak Bilinen Gizemli Orman: Hoia Baciu

kimi yerde transilvanya'nın, kimi yerde avrupa'nın bermuda şeytan üçgeni diye geçiyor; kimisi dünyanın en tekinsiz ormanı diyor. hangisini söylemek daha doğru bilmiyorum ama söylenenlere göre romanya'nın cluj şehrinde yer alan hoia baciu ormanı'nda birtakım enteresan olaylar olagelmiş uzun seneler boyunca. 


ışıklar, garip sesler, girenlerin bir daha dönmemesi falan. ormanın ortasında da kel bir alan varmış. ne ağaç, ne çalı; hiçbir şey yetişmiyormuş.


harikulade bir ticari zeka örneği diyebilirim hoia baciu ormanı için. ormanı ünlü eden isim alexandr sift. 1960'ta uçan daire gördüğünü iddia edip fotoğraflarını çekiyor. bu atılım, sadece ilk tohumu atmış oluyor.


daha sonra yerlilerin ormana girmediği, 5 yaşındaki bir kızın 5 yıl ortadan kaybolduğu ve 5 yılın ardından aynı kıyafet aynı görüntüyle bir anda insanların karşısında çıktığını söyleniyor. kız hiçbir şey hatırlamıyor. 


ormanla ilgili en garip hikaye içerisinde başka bir boyuta açılan bir kapının olması. sırf bu kapıyı görmek için 20 yıl önce 60 kişilik bir ekip ormana geliyor, nerdeyse 1 ay her gün kapıyı arıyorlar ve hayal kırıklığına uğrayıp ormanı terk ediyorlar.


japonya'da yayımlanan bir belgeselden sonra asya'daki kitlede buraya akın ediyor. şu an birçok tur şirketi hoia ormanına gezi düzenliyor ve bu hiçliğin ortasındaki bermuda şeytan üçgenindeki orman turist akınına uğruyor.