Uzayda Suç İşlediği Düşünülen İlk Astronot: Anne McClain

Tarihte uzayda işlenen ilk suç, geçtiğimiz yıllarda Uluslararası Uzay İstasyonu'nda astronot Anne McClain tarafından gerçekleştirilmiş olabilir.
Uzayda Suç İşlediği Düşünülen İlk Astronot: Anne McClain

uluslararası uzay istasyonu’ndaki görevi esnasında boşanmak üzere olduğu eşinin banka hesaplarına girdiği iddiasında bulunulan nasa astronotlarından anne mcclain'in, uzayda suç işleyen ilk astronot oluşu oldukça ilginç.


2013 yılından beri nasa’da görev yapan ann, uzay görevindeyken boşanmak üzere olduğu eşi summer worden’ın (o da kadınmış) banka hesaplarına girmiş. worden’ın federal ticaret komisyonu’na şikayeti sonrası nasa teftiş kurulu da inceleme başlatmış.


bu olayın tarihte uzayda işlenen ilk suç olabileceği belirtilirken, konuyla ilgili açıklama yapan astronot anne mcclain, “eşinin banka hesaplarına kontrol etmek için girdiğini ve bunda yanlış bir şey olmadığını” belirtmiş.


daha öncesinde ırak’ta savaş pilotu olarak görev yapan mcclain, sadece kadın astronotların katıldığı ilk uzay yürüyüşüne seçilmiş ancak uzay kıyafetinin ölçüleri uymadığı için, yürüyüşe katılmasından vazgeçilmiş.

kaynak