Vajinanın Sabit Bir Derinliği Var mıdır?

İkili ilişkilerde oldukça merak edilen bir konu. Vajina uzunluğu nedir, ne kadardır tarzı sorular bile görebiliyorsunuz internette. Kısa ve öz cevabı var bu durumun.
Vajinanın Sabit Bir Derinliği Var mıdır?
iStock

efendim, vajina penis gibi sabit büyüklük ve çapa sahip bir organ değildir. ideal şartlarda, ilişki veya cinsel heyecanın yaşanmadığı dönemlerde ortalama 7,5 ila 10 cm arasında bir derinliği (uzunluğu) olur. ancak, ilişki sırasında hemen her kadının vajinası rahatlıkla 18-20 cm, hatta daha fazla derinliğe ulaşabilir.

buradan bir şey fark etmiş olmalısınız; 10-12 cm uzunlukta bir çük, sıradan bir kadının tüm vajinasını doldurmaya yetip de artıyor. 20 cm de aynı işi yapıyor, bir fark yok.

vajinanın derinliğini söyledik. ama çapı ne?

vajinanın ideal veya şudur diyebileceğimiz bir çapı yoktur. sıradan bir genç kızın vajinası 3 cm'den 8 cm çapa kadar rahatlıkla esneyip genişleyebilir. bu durum, "kuruluk" olmadığı sürece, partnerinin penis çapı ne olursa olsun kadına rahatsızlık veya ekstra haz vermez. niye? çünkü her şart altında vajina penisi sıkıca sarmalar. çapı verdik, pi'yi 3 alıp vajina iç çeperinin çevresini de siz hesaplayın.

şimdi bu organ nasıl oluyor da böylesine esnek olabiliyor diye soranlarınız olacak, onu da cevaplayalım; böyle esnek olmasa, o koca insan kafası nasıl çıkacaktı oradan?

Vajinal Orgazm Nasıl Sağlanır?