Vefat Eden Eski Model Karahan Çantay'ın Sibel Can'la Karıştığı Magazin Olayının Özeti

1995 yılında Türkiye erkek güzeli seçilen, 1999'da Sibel Can'la yaşadığı ileri sürülen aşkla uzun süre ülke gündeminde kalan Karahan Çantay, geçtiğimiz gün Tayland'da bir motosiklet kazasında hayatını kaybetti. Çok uzun süredir gözlerden uzak bir hayat yaşayan eski mankenin hayatına ve Sibel Can'la yaşadığı iddia edilen olarlara şöyle bir göz gezdirelim.
Vefat Eden Eski Model Karahan Çantay'ın Sibel Can'la Karıştığı Magazin Olayının Özeti

Öncelikle, Karahan Çantay kimdir?

karahan çantay, 1973 yılında balıkesir’de doğdu. ilk, orta ve liseyi balıkesir’de tamamladı. daha sonra odtü matematik bölümü’nü kazandı (son sınıfa kadar okudu. 2000 yılında okuldan atıldı). 


1995 yılında türkiye erkek güzeli seçildi. harika avcı, sibel can ve zeynep uludağ gibi isimlerle televizyon dizilerinde başrolü paylaştı. 1999'da sibel can’la yaşadığı ileri sürülen aşk ilişkisi nedeniyle uzun süre gündemde yer aldı. (bu konuya aşağıda detaylı değineceğiz.)


uyuşturucu kuryeliği yapmaktan iki ay hapis yattı. bülent ersoy’la “seni ben ellerin olasın diye mi sevdim" adlı şarkının klibinde rol aldı. sevda demirel ve nuri alço ile "altın vuruş" isimli türk filminde oynadı. "gece dışarı çıktığımda erkekler huzursuz oluyorlar" şeklinde demeçler verdi. hapis olayının ardından 2001 yılında mankenliği bıraktı.

Sibel Can olayı

karahan çantay denince akla ilk gelen konulardan biri sibel can olayı. özetleyecek olursak;

dönemin adnan oktar müritlerinden olan cem kuzu adlı zat, bir gün sibel can'a "elimde seninle karahan çantay'ın seks kaseti var. 60.000 dolar istiyorum" diyerek ilk fişeği yakar. sibel can, sessiz sedasız bu isteğini verir. bir süre sonra istekler devam eder. 


bu sırada, olayı bilenlerden yaşar alptekin (o zaman daha hidayete ermemişti tabii) etrafta "sibel ile karahan'ın ilişkisi var" dedikodularını yaymaya başlar. karahan çantay, o zaman dönemin en iyisi. dizisine alan, programına alan kadın bir adım öne çıkıyor. sibel can ile karahan çantay'ın birlikte oldukları haberlerini yazan 1-2 gazete haberi de çıkmıştı ama beraber dizi yaptıkları için pek haber olmadı.


neyse, bu arada şantajlardan bıkan sibel can'ın ailesi, sibel can'ın o zamanki eşi hakan ural'ın ismini vererek ergin kardeşler'den yardım ister. ergin kardeşler, şantaj yapan cem kuzu'yu bulur, kaçırır. bir güzel döverler. kafasına silah dayarlar. kasetleri, videoları ister. karşılık olarak çırılçıplak soyarlar, fotoğraf çekerler. hakan ural, bu hadisenin üzerine ergin kardeşler'e teşekkür mahiyetinde rolex saat alır.


daha sonra, yaşar alptekin'in peşine düşerler. iş görüşmesi diyerek kendisini bir yere çağırırlar. bu sırada emniyet, istihbarat olayı öğrenir. ergin kardeşler'i yakalar. ergin kardeşler de ne olursa anlatır. cem kuzu'nun herhangi bir fotoğraf, videoya sahip olmadığı da ortaya çıkar. azmettiricilik suçundan dgm'de sibel can ve hakan ural yargılanır.


aralık 98'te patlayan olayın ardından, şubat 99'da ikili boşanır. karahan çantay, piyasadan yok olur. sibel can ise diyetleri ile beraber hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eder.

karahan çantay ise yarım bıraktığı odtü'den atılır. yıllar içinde modelliği ve oyunculuğu da bırakıp new york'a gider. bir süre orada taksicilik yapar. en son 2015 yılında gazeteciler tarafından görüntülendiğinde haber alabildiğimiz eski model, geçtiğimiz gün tayland'da bir motosiklet kazasında hayatını kaybeder. işin en üzücü kısmı ise bu ölüm haberini taylandlı bir hemşirenin çalıştığı okulun facebook grubuna yazdığı gönderiyle öğreniyor olmamız.