Woke Culture Dediğimiz Şey, Küresel Sermayenin Bir Oyunu mu?

Woke culture veya social justice warriors dediğimiz politik doğrucu hareketler sermaye sahiplerinin bir algı oyunu olabilir mi? Buyrun, günün komplo teorisi ihtiyacını buradan karşılayın.
Woke Culture Dediğimiz Şey, Küresel Sermayenin Bir Oyunu mu?
iStock

woke culture "beyaz, hristiyan, heteroseksüel, erkek" düşmanı bir ideoloji. abd merkezli batı medeniyetinin yeni dini. arkasında bütün dünyayı brezilya'nın favelalarına çevirmek isteyen, aileyi, homojen ulusları yok etmek isteyen, finans kuruluşlarının içinde barınan köksüz, milletsiz, kozmopolitan, aidiyetsiz güçlü sermaye grupları vardır.


sovyetler çöktükten sonra solcular sermaye tarafından başarılı bir şekilde ekonomik alandan kültürel alana itildiler. eskiden ezen sınıf "burjuva" iken şimdi ezenler çoğunluk (majority) kesim oldu, "beyazlar, heteroseksüeller, hristiyanlar, erkekler, muhafazakarlar, milliyetçiler (azınlık milliyetçiliği hariç), batı medeniyeti" gibi. ezilenler "proleterya/emekçiler" iken şimdi ezilenler azınlıklar (minority) kesimler oldu, "beyaz olmayan milletler (zenciler, latinler, araplar), müslümanlar, eşcinseller (lgbtq+) , kadınlar, üçüncü dünya ülkeleri" gibi. böylece büyük sermaye, hedef tahtası olmaktan başarılı bir şekilde kurtuldu. eskiden büyük sermayeye karşı savaşan solcular şimdi george soros'un (sermayenin) "açık toplum vakfı"'nın, "turuncu devrimlerinin" savaşçısı (sjw) oldular.

ekleme: bu sabah gördüm, kaliforniya eyaleti, küçük çocuklarının trans olma tercihini onaylamayan ebeveynlerinin "çocuk istismarı"nden gözaltına alınmasını sağlayan bir yasa çıkarmış. evet arkadaşlar, woke'un, solun geldiği nokta budur. "onur yürüyüşü" ile başlar, sonra çocuklarına ruh hastası drag queen'lerin ders vermesiyle devam eder, ondan sonra 6 yaşındaki oğlunun "ben kız olacağım" demesine "saçmalama oğlum, daha çok küçüksün." dediğinizde "çocuk istismarından" gözaltına alınırsınız, faşist bir yobaz ilan edilirsiniz ve çocuğunuz da cinsiyet değiştirime ameliyatı yapılabilen "güvenli merkezlere" alınır. tehlikenin farkında mısınız? bakın bu çok ileri gitti artık, öyle bir karşı dalga çıkacak ki, altında sıradan, kendi halinde eşcinseller ve azınlıklar bile kalacak.

abd'nin rusya nefretinin arkasında yatan sebep budur. insan hakları, eşcinsel hakları, kadın hakları, demokrasi gibi alanlarda rusya'dan çok daha kötü olmasına rağmen abd suudi arabistan'a bu konularda hiç tepki göstermiyor, çünkü onlar beyaz ve avrupalı değil. ancak rusya "beyaz, hristiyan, muhafazakar, milliyetçi, lgbt karşıtı" değerlerine sahip "beyaz bir ulus" olması sebebiyle abd'nin küçük çocukları transa çevirmeye çalışan sapık ve manyak yönetici kadrolarını her şeyden daha çok kızdırıyor. rusya, yolsuzluğa batmış bir memleket. ancak avrupa'da abd'nin vasal devleti olmayan, avrupa'yı avrupa yapan değerleri savunan son "beyaz" memleket. macaristan ve polonya'da da hareketlenme var ama onlar rusya kadar güçlü değil.

Buna muhalif bir görüşü de paylaşarak bitirelim

1. rusya beyaz bir ulus değil. amerika’da beyazlık prostestan nordik uluslar veya anglosaksonlar için kullanılmıştır. katolik irlandalılar bile beyaz sayılmıyordu. avrupa’daysa ruslar zaten alt ırktı ve beyaz sayılmıyordu.

2. kimse rusya’ya beyaz olduğu için saldırmıyor (nitekim kültürel olarak beyaz değil). rusya kendisi kaşınarak bu mevzulara daldı, avrupa ve amerika’da beyaz üstünlükçü grupları destekleyerek. buradaki amacı batı ulusları içinde milliyetçiliği arttırarak ayrıştırmak, abd’den koparmak ve mümkünse abd’de de izolasyoncu bir hükumet kurdurmak. putin, bunun için en iyi yolun beyaz üstünlükçülere oynamak olduğunu düşündü.

3. putin’in planı şimdilik elinde patladı ve şimdi ağız değiştirerek ukraynalıların nazi olduğunu ileri sürmeye başladı. oğlum karar verin artık, ukraynalılar soros’çu mu yoksa nazi mi? ukrayna’yı destekleyenler beyaz düşmanı woke’çular mı yoksa beyaz üstünlükçü naziler mi? putin beyazları savunan bir anti-woke kahramanı mı yoksa nazilerle savaşan partizan mı? hangisi? bir öyle diyorsunuz, bir böyle.

4. suudi arabistan’a saldırılmıyor (henüz) çünkü arabistan abd’nin avrupa’nın karşısına çıkıp ideolojik saldırıya yeltenmedı, iç işlerine karışmadı. beyaz olmadığı için değil, ayağını yorganına göre uzattığı için.