Xbox Konsolu İçin E3 Oyun Fuarında Açıklanması Beklenen Haberler

Xbox Game Pass'e hangi oyunlar gelecek? ABD'ni ünlü oyun fuarı E3'ün yaklaşmasıyla birlikte Xbox Series X ile iyi bir dönem geçiren Xbox tarafından bazı yeni haberler de gelmeye başladı.
Xbox Konsolu İçin E3 Oyun Fuarında Açıklanması Beklenen Haberler

e3 döneminin yaklaşmasıyla beraber xbox cephesinde çıkan son haberleri sizinle paylaşmak istedim

E3: Electronic Entertainment Expo veya kısaca E3, her yıl ABD'de gerçekleşen bir video oyunu fuarı. Oyun sektöründeki ünlü şirketler katılır.

1. bu sonbaharda çıkması beklenen battlefield 6 oyununun ilk günden xbox game pass sistemine ekleneceği konuşuluyor.

2. capcom şirketine ait olan resident evil, street fighter, devil may cry gibi oyun serilerinin tamamının xbox game pass sistemi üyesi olması bekleniyor.


3.
ubisoft'un abonelik sistemi olan ubisoft plus'ın xbox game pass sistemine dahil olacağı uzun süredir konuşuluyordu. bu e3 döneminde ekleneceği tarihin netleşmesi bekleniyor.

4. alan wake ve max payne'nin yapımcısı remedy'nin 2 sürpriz oyun ile e3 dönemindeki konferansı renklendirileceği konuşuluyor. bu oyunlar büyük ihtimalle alan wake ve crossfirex olacak gibi duruyor.

5. bu e3 gösterisinde halo infinite, forza horizon 5 ve starfield ile ilgili çıkış tarihleri ve oynanış görüntülerini de içeren bilgilerin paylaşılması bekleniyor. özellikle bethesda'nın geliştirdiği starfield oldukça heyecanlandırıyor beni.

Starfield

6. e3 gösteriminde bethesda'ya ait oyunlar için ayrı bir zaman dilimi ayrılacağı açıklandı. elder scrolls 6'dan kesin haber alacağımızı düşünüyorum.

7. çıktığı ilk gün xbox game pass sistemine dahil olacak efsane fps oyunu s.t.a.l.k.e.r 2 hakkında da yeni haberler duyacakmışız.

8. xbox game pass sistemi için diğer haberlerin dışında bomba gibi yeni içerikler sağlanacağı konuşuluyor.

9. dolby vision ve dolby atmos gibi oyun deneyimini üst düzeye çıkaran teknolojiler konsol tarafında xbox'a özel olarak kalacak gibi duruyor.


10.
nvidia dlss teknolojisinin rakibi olması beklenen amd fidelity fx desteğini yeni nesil xbox konsolları olanxbox series x ve xbox series s'in otomatik olarak alacağı açıklandı. bu gelişmenin özellikle xbox series s için olan grafik gücü dezavantajlarını ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

xbox markası hakkında yapılacak son duyuruları canlı takip edebilmek için 13 haziran 2021 tarihinde saat 20.00'da yapılacak olan e3 konferansını izleyebilirsiniz.