Xiaomi Robot Süpürgenin Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Xiaomi süpürgenizin batarya ömrü bitti ve değişim zamanı mı geldi? Ederinden fazla isteyen ustalara para kaptırmamak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit.
Xiaomi Robot Süpürgenin Bataryası Nasıl Değiştirilir?
Görsel temsilidir.

xiaomi robot süpürge... bu cihazın bataryasını değiştirmek dünyanın en kolay tamiratı olabilir. hayatında eline tornavida almamış bir insan için üç dakika falan sürer.

1. bu cihazların orijinal pilleri en kısa sürede mort oluyor bundan kaçış yok.

2. servis an itibarıyla üç dakikalık işe 3000 tl istiyor. yani rakam güncel kalsın diye 100 usd + diyelim.

3. cihazın bataryasını sökmek aşırı kolay. cihazı ters çevirip altındaki tüm vidaları söküyoruz. alt kapak kolayca çıkıyor ve batarya dimdizlak ortada.

4. bataryanın kabloları modemin arkasındaki hat mandali gibi mandallı şekilde cihaza bağlı sadece mandalı sık kabloyu çek batarya kablosu ile elinde. bataryayı yuvasından çıkarırken elinden kayıyorsa dar tarafına bir çubuk ya da meyve bıçağı sokarak tut.

5. gördüğüm kadarıyla hepsiburada vs'de yedek batarya 1000 tl civarı güncel kurla 35 usd. belki sirkeci'de daha ucuz?

6. yeni bataryanın kablosunu mandalla cihaza tak, kapakları vidala.

7. henüz yeni batarya gelmedi ama yorumlara baktım yedek batarya orijinalinden daha uzun çalışma süresi veriyor diyorlar.

8. elektronikten daha iyi anlayan işin kurduysan batarya ünitesinin içindeki kalem pilleri tek tek değiştirerek işi çok daha ucuza halledenler de var.

işte kısa video


not:
diğer robot süpürge markaları için de yaklaşık olarak geçerli bunlar.