Yakın Zamanda Başımıza Gelecek Olan Olay: "Üşüdüğünü Hissetmezsin Çocuğum" Hırkası

Sonbahar yaklaştıkça annelerimizi hasta olacağımız korkusu yavaş yavaş sarmaya başlar. Bu sırada da dışarı çıkarken elimize hırka tutuştururlar. Bizi bizden çok düşünen, canımız annelerimiz...
Yakın Zamanda Başımıza Gelecek Olan Olay: "Üşüdüğünü Hissetmezsin Çocuğum" Hırkası
iStock.com

çok garip bir hırkadır bu. insan bunu alınca muhtemelen giymez, ama almazsa iliklerine kadar donar, hasta olur.

bu hırkanın giyilmesi için değişik nedenleri vardır ana babanın,

-soğuk bi girdi mi çıkmaz oğlum
-uyuyanın üstüne kar yağar
-artık geceleri serin oluyo

gibi..

anneleri sonucta hep hakli cikaran hirka da bu hirkadir.

ne hissettiğini bilmeyen çocukların, onların yerine üşüdüğünü hisseden anneleri tarafından giydirilen hırkadır. bu anneler acıktığını hissetmeyen/bilmeyen kız çocuklarına da zorla yemek yedirirler.

nice soğukalgınlıklarından korumuştur bizleri.

böyle bilimum edevatla korurlar, sakınırlar. sonra mecbur kalır hayata ve istediklerimize doğru salarlar bizleri. lakin, nice kötülüklerle, hoyratlıklarla, sevgisizlikle, öfkeyle doludur hayat, çoğu kez bu ritme kapılır ancak yorulduğumuz yerde gene gider aynı hırkadan, çorbadan, kucaktan isteriz. işte o vakit, "ben sana demedim mi" demeden kollarını açanların şerefine; " ömür boyu giymekten mutluluk duyanların" hırkasıdır.

genel olarak, hissedilmeyen üşümeye karşı koruma amaçlı kullanılır. ancak bazı anneler tarafından üşümenin hissedilmemesini sağlamak için geliştirilmiş kandırıkçı prototipleri de mevcuttur. iyi amaçla kullanılırsa bilim iyi bir araç. niyet önemli her şeyden önce.

erkek kendi evine taşınsa da telefonla devam edecek işkencelere konu olan, ayrıca karakteristik olarak depresyon hırkası olmaya en yakın hırka.

kaçış yok. boşuna yıpratmayın kendinizi.

bu hırka yüzünden termostatı bozuk bir insan oldum çıktım.. başlarda farkındaydım ama alıcımın ayarlarıyla o kadar uzun süre oynandı ki artık ne üşüdüğümü biliyorum ne terlediğimi.. şimdi kazık kadar olduk sırtımıza bu hırkayı getiren de yok, kaldım weather.com'la başbaşa bakmadan giyinemiyorum..