Yaprak Dökümü'nün En Gıcık Karakteri Neden Ferhunde Değil de Leyla İdi?

2006-2010 yılları arasında yayınlanan ve o dönem ilgiyle izlenen dizinin Leyla'sı hakkında ister istemez hak vereceğiniz bir yazı.
Yaprak Dökümü'nün En Gıcık Karakteri Neden Ferhunde Değil de Leyla İdi?

bu yazı tamamen pislik leyla karakterinin analizi üzerinedir

az önce yine pembe mantosunu kardeşinin suratına fırlattığı bölüme denk geldim 30. kez.
her seferinde sinirleniyorum... leyla sen sadece kendini önemseyen, başkalarının mutluluklarını kıskanan, kardeşlik nedir bilmeyen sinsi bir şeytansın.

şöyle bir düşünelim: kardeşinin sevgilisine göz koydun. en ufak sızıntıdan içeri sızdın. ayarttın. sonra (yersen) tecavüze uğradın. sonra oğuz'un necla ile barıştığını anlayınca kudurdun. adam telefonda necla'ya "aşkım" dedi duydun, güya hesap sordun; "kelimelere takılmayalım" dedi adam sana ve sen dünyanın en mal, en gerizekalı insanı olduğun için inanmayı tercih edip sevişmeye devam ettin tecavüze uğradığın adamla.

sonra adamı ceyda ile basıp bebeğini düşürünce "ühü ühü evlenmicem ben" diye ağlamaya başladın. ben necla'nın yerinde olsam senin ağzını burnunu dağıtırdım ki o hiç sesini çıkarmadı. evlendin, seni özledi simit aldı evine geldi özlediği için. balayına gittin, seni göreceği gün için heyecanlandı, mutlu olduğun için o da mutlu oldu. kürkünü gösterip hava atarken senin gibi fesatlanmadı, kin tutmadı sen o montu suratına fırlatana kadar.


kardeşinin çok efendi ve aynı zamanda zengin sevgilisi var diye fesatlandın. baban cem'i seviyor diye fesatlandın. necla'nın nişan yüzüğü seninkinden büyük diye fesatlandın. necla gibi sevilmediğin için fesatlandın. sen hep ama hep fesatlanacak bir şeyler buldun.

en sonunda kocan kardeşinle kaçınca "bana tecavüz ettiiii ben evlenmek istemedim babam beni zorladı" diye deli ayağına yattın. evet o bana tecavüz etti ama sana rağmen defalarca yatıp kalktım demedin :)

kardeşin afaroz edildi, eve dönüş bileti sende diye kıza yapmadığın kalmadı. cem necla'yı affetti, hasetinden yine çatladın gittin kardeşin ile kaçan adama döndün.

yetmedi psikologunun kocası ile fingirdedin. adam karısına dönüp seni postalayınca "ay ben size zarar vermek istemedim" diye yine deli ayağına yattın kadına... yani daha yazsam yazarım ama değmezsin! başına gelen her şeyi hak ettin.

bu dizinin en sinsi, en tehlikeli karakteri leyla'dır, ferhunde değil. senin gibi kardeş olmaz olsun, amin.