Yeni Deneyimler Peşinde Olanlar İçin İleri ve Üst Düzey Seks Uygulamaları

Cinsellik konusunda artık bazı noktaları aşmak isteyenler için Sözlük yazarı ''aphrael'' işe yarayabilecek tavsiyelerde bulunmuş.
Yeni Deneyimler Peşinde Olanlar İçin İleri ve Üst Düzey Seks Uygulamaları
iStock.com


korunmak
(prezervatif & dental dam)

partnerler düzenli bi ilişkideyken cinsel ilişki ile bulaşan hastalıklar için test yaptırdıktan, güvende olduklarına emin olduktan sonra prezervatif ve dental dam kullanımını bırakabilirler. yalnız partnerlerin aldatma ve bu sırada korunmama olasılığını her zaman aklınızda bulundurun. tek eşli olmayan bi ilişkiniz söz konusuysa ana partneriniz dışındakilerle mutlaka korunun. mutlaka! bakın aldatacaksanız da korunun. tamam öküzsün anladık da, cani bi öküz olma bari.

üremek gibi bi amaçları yoksa, karşıcinsel olanlar doğum kontrol yöntemleri kullanarak hamilelik riskinden kaçınmalıdır. ve hayır geri çekilme bir doğum kontrol yöntemi değil! delirtmeyin lan insanı. penis denen meret boşalmadan önce de sperm salgılar! (daha fazla bilgi için bkz)

illa hap vs kullanmaktan kaçınmak istiyorsanız takvim methodu daha akıl karı. ayrıca güvenilirliği için de bkz. yazılı olarak görmek isterseniz: bkz.

güvenilirlik olarak %75 gibi bi oran veriliyor, bu çok güvenli olmadığı anlamına geliyor. ama hiç yoktan iyidir.


threesome - grup sex - swinging

efsane odur ki, kadınlar bu konuda çok daha tutucu ve kıskançtır... ya bu efsanelerde bi cinslik var ya da benim tanıdığım tüm kadınlarda. çünkü erkekler başka bi erkekle karşılaştırılma anksiyetesini çok daha yoğun yaşıyor. hadi onu geçtim, penisinin boyutuyla ilgili bi kompleksi ya da performansı ile ilgili bi endişesi yoksa bile "nee başka bi erkekle çıplak yatağa girmek mii" diyip dehşete düşüp ölebiliyorlar.

bir diğer efsane de biseksüel kadın ya da erkeklerin buna daha sıcak baktığı yönünde, keşke bunun hep doğru olduğunu söyleyebilseydim.

bi kere hiç beklemediğiniz, tecrübeli ya da tecrübesiz insanların buna merakı olabiliyor.

benim denk geldiğim ortamlar hep bi "hmm bakiim nasıl öpüşüyo muşsun... selen sen de bi bak bakiim, çok başarılı" falan tadında diyaloglardan çıktı.


[ulan benim niye başımdan böyle sahneler geçmiyor diyorsanız, muhtemelen kıskanç bi insansınız. veya abuk subuk şeyler diyip/yapıp insanları kendinizden uzaklaştırıyorsunuz. (homofobik olmak, insanları her yaptıklarıyla yargılamak, ne bileyim eski sevgiliden kaşar diye bahsetmek, erkekleri ibne, kadınları orospu olmakla itham etmek vs threesome vb şeyler için şansınızı azaltacaktır... hatta genel olarak şansınızı azaltacaktır çünkü aklı başında kimse böyle bi organizma ile fazla bi muhabbet kurmaz.) eğer başka insanlarla maceralarınızdan bahsedecekseniz dikkatli olun, fazla yargılayıcı iseniz ya da kimlikleri ile ilgili fazla ayrıntı veriyorsanız karşınızdaki insanların size güvenmeme olasılığı artar. bi sürü insan merak ettikleri halde karşılarındakilere güvenememekten cesaret edemiyor.

yok tüm bunlara rağmen hiç aksiyon yoksa, üstelik de çekici bi insansanız doğru kişilerle arkadaşlık etmiyorsunuz. :) tabii çekici olma sanrısındaysanız bilemeyeceğim.]

loş bi ışık, güzel bi müzik de her zaman artıdır. iltifatlardan kaçınmayın.
azıcık alkol ve bolca prezervatif bulundurmayı unutmayın.

uu geldik en eğlenceli kısımlara.


roleplay

rol yapmak. her zaman cinsellikle bir arada olmak gibi bir zorunluluğu yok, ama ben genel olarak cinsellikle iç içe olanından bahsedeceğim.

fantezi olayına girip de yok efendim "ben öğretmen olayım sen öğrenci ol, sonra" falan bu klasmana giriyor işte. kostümdü, role girmekti falan eklenince tadından yenmiyor.
hatta iyice abartıp settingi (çevreyi) ayarlayan bile olabiliyor. <3

tabii türkiye'de o konuda çok şanslı değiliz. (japonya'da öyle mekanlar var ki, mesela tren ortamı hazırlanmış kiralanan odalar falan... japon yapmış abi.)
ama olduğu kadarıyla artık.

bunun baya ilginç türleri var, animal roleplay mesela, ponyplay, kittenplay falan gibi. ama bunlar baya spesifik fetişler tabii.

benim tavsiyem olabildiğince cadılar bayramı partisidir, maskeli balodur, kostümlü partidir olayına girin ki diğer yandan da seks için kostüm sayınız artsın.


bdsm

bdsm (b=bondage. d=discipline, dominance. s= submission, sadism. m=masochism.) yetişkinler için rol yapma tabanlı oyunların hardcorelarını kapsıyor.

dediğim gibi, bi takım roller var, master (efendi)/ slave (köle) en yaygın bilinenleri. genelde master/mistress tarafına top / dom (dominant), slave tarafına ise bottom / sub (submissive) deniyor. hem dom hem sub olmaktan haz eden insanlara ise switch. türkçe terminolojiyi çok iyi bilmediğim için daha çok yardımcı olamayacağım. ama isimler çok mühim değil zaten.


şimdi ideal, karşılıklı mutabakata dayalı bdsm'de taraflar (özellikle köle tarafı) şartlarını belirtir, şunu istemiyorum, bu okey falan şeklinde. (ha ben "sürpriz olsun kendim keşfedeyim ehi ehi" yapanını da gördüm de, bence iyi bi fikir değil. ulan insanlar vanilya sekste neysen zevk aldığını almadığını belli edemezken burda baya riskli. bi kere sub'ın sırf dom'ı memnun etmek için pek de haz etmediği şeylerden hoşlanıyormuş taklidi yapabilitesi var ki... konuşun anlaşın, en güzeli.)

bi diğer önemli şey de kontrol kelimesi (bkz: safe word) belirlemek. kısaca, şimdi bu bi oyun ve dur demek aslında dur demek olmayabiliyor ya, o yüzden gerçekten dur anlamına gelen bi kelime belirlenir. en yaygın olan dur için red (kırmızı), yavaş acıyo artık için yellow (sarı), iyidir devam için green (yeşil) kullanmak.
ama baya tercihinize kalmış bişi. ben tek kelime kullanmayı tercih ederim. hatta ağzın dolu olduğu durumlar için elle de yapılabilecek bi hareket kararlaştırmak iyi bi fikir. (bkz: ball gag)

iyi bir dom -switch olmasa bile- aynı zamanda sub olma deneyimine de sahiptir derler. bence gayet mantıklı, çünkü bi şeyin hangi bölgede ne kadar acıttığını ya da bondage'ın hangi pozisyonda daha rahatsız olduğunu kendiniz deneyimlediğinizde karşı tarafı ne kadar zorlayacağınız bilgisine de daha iyi ulaşmanızı sağlar.


bondage

bağlı bi insanı yalnız bırakmamanız gerektiğini ve gerekince hızlıca çözebilmenizin önemli olduğunu unutmayın.

bondage techniques veya bondage teknikleri diye googlelarsanız rahatlıkla temel teknikleri öğrenebilirsiniz.

tabii bondage ipi, demir aksamları falan da satın almanız gerebilir. türkiye'de insanlar nereyi tercih ediyor bi fikrim yok ama ben şahsen http://twistedmonk.com/index.htm sitesinin hastasıyım. (ayrıca videolar da var) ama o ipler... mor, vişne çürüğü falan... ayyy şirin ötesiler ölücem.


sadism - masochism

acı vermek için değişik methodlar kullanılabilir, cane (sopa), whip (kırbaç), cat o nine tails (çok güzel değiller mi ama?), paddle gibi araçlar kullanılabileceği gibi çıplak elle dalmak hatta gıdıklamak bile o kadar efektif olabilir. her birinin kullanımı da verdiği acı farklı, dolayısıyla hem subların hem domların farklı favorileri olacaktır. kendinizinkileri bulmaya bakın.

bu arada partnerinizin acı eşiği düşükse ve mum kullanmak istiyorsanız, aklınızda bulundurun, mumların erime sıcaklığı farklı, daha önce kullanmadığınız bi mum ise kontrol etmekte yarar var.

bunlar dışında yok efendim mandaldan ısıtıcılı dildolara bi dolu oyuncak var. para harcayasınız varsa olduğu kadarıyla erotic shoplar, yetmedikleri ölçüde internet emrinize amade.


domination - dirty talking - humiliation

domination söz konusu olunca akla tek gelenin şiddet olması baya yanlış. aksine bi insanın canını fiziksel olarak hiç yakmadan da haşat edebilirsiniz.

dirty talking en hafif haliyle "beni istediğini söyle."den başlar "seni hayvan gibi sikeceğim"*den ağır bi yerlerde biter. sub'a bişiler söylemek bi seçenek olduğu gibi, sub'a bişiler söyletmek de eğlenceli bi opsiyondur.

humiliation (aşağılama) dirty talking ile birleştiğinde harikalar yaratır. özetle, karşınızdakine sizden aşağı olduğunu gösterme yollarıdır. o kadar intense (yoğun) bişi olabilmektedir ki, bazıları s&m'den daha güçlü bulur. domination için mükemmel bir araçtır.

bunda da en hafifinden ayakkabınızı, ayaklarınızı yalatmaktan başlayıp rimming'e, public humiliation'a uzanır. dirty talking de aşağılama için kullanılabilir, isim takmak veya hakaret etmek gibi. 

baya geniş bi alandan bahsediyoruz, dalga geçmek, utandırıcı kıyafetler giydirmek, fırça atmak, tükürmek, sinir bozucu işler yaptırmak, orgazmı geciktirmek, utanç verici fotoğraflar çekmek...vs.

türkçe dirty talking ana avrat bacı dalacakmışsınız hissi veriyor. ona yapacak bişi yok. ya sevişirken ingilizce (veya bildiğiniz başka bi dilde) konuşun, ya da türkçe'de kasılmamaya bakın. 

ne birileri "aa ne ingilizcesi, özentiye bak" dedi diye gerilin ne de "bu benim bildiğiğm sinirlenince deniyordu, niye böyle konuşuyoruz :(" diye melankoli yapın. yatakta (ay ya da nerede istiyorsanız orada) bunlara takılmak büyük hata. keyfinize bakın kuzum.


face fuck

öncelikle, face fuck nedirle başlayalım. oral sekste geleneksel olarak yapan kişi kontroldedir. face fuck'ta ise baskın olan taraf genital bölgesini diğerinin ağzına dayamış taraftır.

burda önemli olan: ısırmak yok! zaten klasik oral sekste ısırmamayı başarmış olmanız gerekiyor. bunda ise daha şiddet ve zorlama söz konusu olacağı için ağzınızı daha iyi kontrol etmeniz gerekiyor. (penise ya da vajinaya değil strap on dildoya yapıyorsanız ısırın, bişi olmaz. en kötü yenisini alırsınız.)

penise (veya dildoya) yaparken dikkat edilmesi gereken başka şeyler de var.

(bkz: yeni başlayanlar için oral seks/@ug tek) bunlar oral seks yaparken dikkat edilmesi gereken temel şeyler. 

ama face fucking için hepsi geçerli değil. neyin geçerli olup olmadığına ise dom karar verir. ne bileyim genelde el kullanmaya izin verilmez mesela. ya da önceden konuşulmuş olması gerektiği için boşalınacak yer vs onun seçimidir. (bi insanın saçına boşalırsanız onu yıkamak durumunda kalacağını hatırlatırım. lol.)


(bkz: deep throat)

deep throat herkes tarafından yapılamıyor, en önemli sebebi yeterli pratiğe sahip olmamak ya da gag reflex dediğimiz şey. pratik yapmak önemli tabii. (bkz: practice makes perfect) gag reflex'i de biraz olsun eğitilebilen bişi. (nerede olduğunu hatırlamıyorum ama şu boğaz spreyleri var ya içince boğazı uyuşturan, ahanda onların kısa bi süreliğine gag reflex'i minimuma indirdiğini okumuştum. biraz işe yaradığını söyleyebilirim.)

(benim tavsiyem, baskın taraf çok abartmasın. diğeri ise; aç karnına daha doğrusu sadece hafif -meyveli su, fanta falan gibi- bişiler içtikten sonra şunu deneyin ki kusmayın. ha eğer ona ilgi duyuyorsanız bilemeyeceğim. takılın. boğulmamaya/boğmamaya dikkat edin yeter.)

çok fazla salya olması iyi, doğru yaptığınız anlamına geliyor.

***

şu an aklıma gelen daha fazla ayrıntı veya olasılık için (bkz: edgeplay), (bkz: rapeplay), (bkz: blood play), (bkz: fire play), (bkz: breath play) (bkz: bukkake)

ve unutmayın, hepsinden önemlisi: safe, sane and consensual!

Yazarın, cinsellikle ilgili diğer yazıları