Yıllarca Test Edilmiş Yöntemlerle: Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı nasıl yapılır? Parlak ve temiz bir cilt için neler yapılabilir? Sözlük yazarı "venera", kullandığı ve faydasını gördüğü cilt bakım önerilerini bizimle paylaşmış.
Yıllarca Test Edilmiş Yöntemlerle: Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
iStock

- doğal yağları karıştırarak kendi nemlendiricinizi yapmayı deneyin. aktardan bulabileceğiniz hindistan cevizi, jojoba, shea, susam vb yağlar mucizevi.

- peeling için duş sonrası buhara maruz kalmış cilde esmer şeker + limon + zeytinyağı bileşeninin üzerine tanımam. nazik hamlelerle cildinize uygulayın.

- peeling uygulamasından sonra pirinç unu ile gül suyu veya sütü karıştırarak yüzünüze sıvamanız ve kuruyana kadar bekleyerek yıkamanız, cilt tonunuzu eşitleyerek yüzünüzü aydınlatacaktır.


- güneş kremi önemli, dermokozmetik bir güneş kremi edinmek lazım.

- bol su içmek hayati önem taşıyor. ilerleyen yaşlarına rağmen güzel cilt sahibi kadınlara sorduğumda ilk verdikleri cevap "çok su içiyorum" oluyor.

- ara sıra bepanthen ve çok az medacassol karıştırarak yüze sürmek faydalı. güneşin tahribatını gideren iyileştirici kremler.

- direkt uygulamayın vs diyen var ama ben e vitaminini avucuma damlatıp yüzüme masaj ile yediriyorum. yıllardır faydasını gördüm zararını görmedim. eczacı arkadaşlar daha iyi bilir.


- aloe vera bitkisi yetiştirebilirseniz kral olur, cilt için ödül gibi.

- ara sıra yüzünüzü su ile seyreltilmiş elma sirkesiyle silebilirsiniz.

- gül suyu, soda veya e vitamini damlatılmış suyu buz kalıplarına dökerek dondurup bu küplerle yüzünüze sabah uyanınca masaj yapabilirsiniz.

- yüz yogasını duyanlar duymayanlara anlatsın. yüz kaslarınızın formunu koruması ve yapılan hareketlerle kan dolaşımının hızlanması sonucu taze bir görüntüye sahip oluyorsunuz. yüz yogası yapın.


- makyajı zeytinyağı ile çıkardığım zamanlar sabahına çok yumuşak bir ciltle uyanıyorum.

- ben yapamıyorum siz yapın ve şekeri bırakın.

- yeşil sebze suları tüketmek önemli.

mümkün mertebe kimyasallardan ve ambalajlı bakım ürünlerinden uzak duruyorum fakat anarşist olmadığım bir dönem caudalie kullanmıştım. oldukça iyiydi. yine de altını çiziyorum, her şeyin doğal alternatifi mevcut ve petrol ürünü ile işlenmiş maddeleri ağzımıza yüzümüze sürmesek daha iyi. aklıma gelirse editlerim, güzel bir cilt her yaşta mümkün.

kaynak 1, kaynak 2