Kendine Özel Trendleri Olan ve Fark Yaratabilen Bir Pabuç Türü: Basketbol Ayakkabısı

Tek tip forma giyen 5 adam arasında farklı gözükmenin belki de tek yolu basketbol ayakkabıları saha içinde. Bu kavramı kurcalayalım biraz.
Kendine Özel Trendleri Olan ve Fark Yaratabilen Bir Pabuç Türü: Basketbol Ayakkabısı

basket ayakkabısı başlı başına bir zevktir

modası vardır. bir sene beyaz giymek modayken diğer bir yıl siyah modası çıkar. hatta bir sene türk milli takımı kırmızı beyaz giymişti. tabi modayı ünlü oyuncular belirler, onlarınkini de büyük markalar. oldukça rahat olan ayakkabılar sakatlanmayı minimuma indirgemek için tasarlanmıştır. ünlü oyuncuların testlerine tâbi tutulduktan sonra piyasaya sürülürler...

inanılmaz güzel bir kültürdür

son zamanlardaki sneaker akımının başlangıcıdır hatta. çok çok özel modeller vardır geçmişten. air jordan'lar zaten bilinir çok ayrıdır ama benim için en güzel ayakkabı serisi gary payton'ın the glove'ları ve vince carter'ın shox vc serisidir.

günümüzde ise en sevdiğim ayakkabılar genelde damian lillard'ın dame'leri oluyor.

ortada tek tip formayla gezen 10 oyuncu arasından fark edilebilmek için kullanılan aksesuarların tartışmasız en başında gelir bu ayakkabı tipi

torex, pro-shot, kinetix ve muadillerinden başlanır "fundamental versus time" grafiği ivmelendikçe nike, reebok, adidas çekilir ayağa. ankara'da üniversitede okuyan kuzenden sipariş üzerine gelecek olan ayakkabının 1 ay hayali kurulur. bir sabah ev telefonu çalar arayan kuzendir:

+ verdim koçum ayakkabıyı kargoya, hadi güle güle giy.
- aslansın özgür abim benim.

ertesi günkü maça yetişip yetişmeyeceği merak konusudur. ama süper anne yine imdada yetişir. kargoyla gelen ayakkabıyı evden koşa koşa spor salonuna getirir. gelen ayakkabı tamamen kuzenin zevkine kaldığından soyunma odasında kutu yırtılırcasına açılır. ve kutudan parıltılarla kendini gösterir. arkadaşlar arasında "glen rice ayakkabısı sayesinde o kadar üçlük atıyormuş" diye efsanelere konu olan ayakkabıdır o göz kamaştıran nesne. her gün ama her gün temizlenir, tozu alınır.

kısacası 13 yaşındaki ergen için salt bir ayakkabıdan çok çok ötedir.

basket ayakkabısı, basketbol oynamak için gerekli olan en önemli ekipmandır denilebilir

birçok farklı kriteri vardır basketbol ayakkabılarının. yastıklaması, tabanının kaymamaması yada kaymayı en aza indirgemesi, fit-çevik olması, hava alabilir olması en önemli özellikleridir. başta gelen markalar: nikeadidasunder armourreebok...

farklı ve güzel bir model bulduğunuz takdirde hemen kapmanızı tavsiye ederim keza çok zor bulunur o tarz güzellikler ülkemizde.

satın almak için ayakkabı modelleri bakınırken bir siteye denk geldim

sitede nba oyuncularının yanı sıra, euroleague ve kadın basketbolcuları da kapsayan, hangi ayakkabıyı tercih ettiklerine yönelik geniş çaplı raporlar var.

oynadığı pozisyona göre, en çok ribaund alan oyunculara göre, attığı sayıya göre vs. gibi daha bir çok farklı kategoride profesyonel basketbolcuların en çok hangi ayakkabıyı tercih ettiklerini görebilirsiniz.

web sitesi: https://kixstats.com/

ekleme: sitede adı geçen ayakkabıların fiyatları sokak basketbolcularına hitap etmiyormuş arkadaşlar. bakmakla yetineceğiz :)