Yiyecek-İçecek Sektöründeki Birinden: Airfryer Tam Olarak Kimlere Göre Bir Cihaz?

Son dönemin popüler aletlerinden, yağsız veya az yağlı şekilde kızartma yapmanızı sağlayan airfryer konusuna biraz açıklık getirelim.
Yiyecek-İçecek Sektöründeki Birinden: Airfryer Tam Olarak Kimlere Göre Bir Cihaz?
iStock

airfryer cihazı hakkında kararsız kalan okuyuculara destek vermek için iki kelam edeyim

yiyecek içecek sektöründeyim. mesleğim gereği evimde ara ara sous vide, thermomix vb bulundurmuşluğum var.

bu cihazın diğerlerinden farkı, kullanım pratiği ile alakalı.

eğer iki yumurta kıramayan ve mutfakta zaman geçirmeyi sevmeyen biriyseniz dinlenmiş kırmızı et, patates, tavuk, köfte ve sebze kızartmaları gibi hali hazırda donuk olarak satılan ürünleri kısa sürede rahatlıkla yapabilir, pratik bir şekilde karnınızı doyurabilirsiniz. tembelliğin nirvanasında dolaşıp dışarıdan yemek sipariş vermekten bıktıysanız çok seveceksiniz çünkü dondurulmuş patates ve tavuk kanadını aynı haznede daha düşük enerji sarfiyatıyla 14 dakika içinde elinize verir.

mutfakta zaman geçirmeyi seviyor ve iyi kötü tencere yemeği yapabiliyorsanız sevebileceğiniz bir ürün değil.

ileri seviyede yemek yapabiliyor ve tabağınızda sosundan yatağına, garnitüründen yağına kadar detay uygulamalara girişiyorsanız bu cihaz eliniz ayağınız olur.

son olarak bu cihazı evinde zerre koku istemeyen ve mangala üşenen bir arkadaşımın el kadar makinanın kulağından tutup balkondaki fişe takarak 11 dakikada sıfır koku ve sıfır zahmet ile balık çıkardığına da şahit oldum, profesyonel bir restoranda işini çok ciddiye alan bir şefin sürekli kullandığına da. profesyonel mutfak çalışanları işlerine gelen bir cihazı kimsenin kendisi hakkında ne düşündüğüne umursamadan kullanan pratik zekalı adamlardır. yeter ki iş kaliteli ve zahmetsiz çıksın.

kendi adıma özellikle son zamanlarda gündeme gelen cihazlar arasında robot süpürgeden sonraki en kullanışlı cihazdır diyebilirim. thermomix tayfası duymasın.

Thermomix: Tartma, karıştırma, doğrama, öğütme, hamur yoğurma, parçalayarak karıştırma (blender), emülsiyon, kontrollü ısıtma, buharda pişirme, yavaş karıştırarak pişirme, pişirme ve çırpma gibi farklı mutfak aletlerinin işlevini bir araya toplayan ve kolay temizlenebilen kompakt bir cihaz.