20 Yıllık Dostu Olan Bir Ekşi Sözlük Yazarından Teoman Hakkında Az Bilinenler

20 Kasım'da 56. yaşına girecek olan Teoman'la ilgili, 20 yıllık iş arkadaşı ve dostu olan bir Ekşi Sözlük yazarı her yerde bulunamayacak türden bilgiler paylaşmış.
20 Yıllık Dostu Olan Bir Ekşi Sözlük Yazarından Teoman Hakkında Az Bilinenler

teoman'la 20 yıldır iş ve dostluk ilişkimiz var.

hayranlarının tanıdığı adamla uzaktan yakından ilgisi yok. onların sandığından çok daha karakterli, çok daha saf ve iyiniyetli bir insan. üzerine yapışan imajına şaşırmakla geçti ömrü. hala da çok şaşırıyor. tam bir köy bilgesi ve halk ozanı kişiliğine sahip olmasına rağmen aşırı yakışıklı bir rockstar olduğu için hep bir rockstar kişiliğinde zannedildi. bazen bunun tadını çıkardı, bazen bundan nefret etti.

izin verseler michael carleone gibi sicilya'da bir köyde zeytin ağaçlarının gölgesinde uyuklarken ölmek isteyecek kadar hayattan bezmiş, bir o kadar da ölümden anksiyete boyutunda korkan, kendisiyle yatağa girip bekaretini vermek için çıldıran 16 yaşındaki kızlara çok üzülen, 55 yaşında bir kız babası. asla klasik olmayan bir akrep burcu erkeği olarak sekse çoğu zaman hayır dememiştir ama hep bir sınırı olmuştur. konser çıkışı kendisinin, korumalarının, menajerinin cebine sıkıştırılan üstünde telefon numarası yazan tangalarla iki tane iç çamaşırı mağazası açılır ama o bunlardan hep utanmıştır.

müziği tekrar tekrar bırakıp geri dönmesiyle çok eleştirildi. bunun tek nedeni parayla ilişkisinin berbat olması. sahneyi değil ama müziği çok sevmesi. teoman gibi bir adamın sahnede defalarca kez aynı mizanseni canlandırmasının ona ne kadar mide bulandırıcı hissettirdiğini bilemezsiniz.

ona kalsa 40 yaşından sonra hep beraber sadece senaryo, roman yazıp tekila içebileceğimiz bir okyanus kenarı villasında yaşayıp orada ölsek bizden iyisi yoktu. çok fazla kitap okuyan, yalnızlığı çok seven, çocuklarla ilişkisi çok iyi olan, gazeteci görünce eli ayağına dolaşan, güvendiği insanların yanında çok konuşkan ama kafası hep karışık, düşünceleri dağınık olan ama yine de kendini dinletmeyi bilen, esprili, kendiyle alay edebilen, eski sevgililerinden asil olanlara karşı vefalı, arabayı kendisi kullanmadığı sürece yolculuk yapmayı çok seven, ciddi uyku ve kabus sorunları olan, bir yanı dervişlik boyutunda olgun bir yani saflık derecesinde çocuk, sevmediği insanların yanında asla rol yapamadığı için huysuz, sevdiklerinin yanında tam bir neşe ve muhabbet kaynağı. asla ama asla çapkın biri değil ama günde yaklaşık bin kadının yatmak istediği bir adam olarak yine de bunun hakkını çoğu zaman istemeyerek de olsa vermiş ama çok fazla kadının da yine istemeden nefretini kazanmış biri.

say deseler ilk beş dostumun arasında gözü kapalı sayabileceğim ama daha çok beraber film izlemeyi sevdiğim ender insanlardan biri olduğu için benim çok değer verdiğim ve bu ülkenin insanı ve kadınlarına maruz kaldığı için bazen gerçekten hayıflandigimiz sevgili kardeşim. bu hafta kendisinin doğum günü. büyük ihtimalle beraber olamayacağız ama ertesi gün çok saçma ve komik bir anıyla telefonda gecenin muhasebesini yapacağız..

rabbim ona çok uzun bir ömür versin. sevgili zeyno'muzu güvenilir bir damatla evlendirmeden ölmek istemediğini biliyorum en azından. mutlu seneler sevgili teo. yeni filmimizin galasında ayık kafayla görüşmek dileğiyle.sonra da tanınmamak için kapşonluları çekip sirkeci yaparız yine. en sevdiğin handaki ıvır zıvırlardan zeynomuza ilginç bir seyler seçeriz.