4 Ay Boyunca Türlü İşkencelere Uğrayıp Ölen 16 Yaşındaki Kız: Sylvia Likens

1965 yılında ABD'nin Indiana eyaletinde uğradığı çeşitli işkenceler sonucunda 16 yaşında hayatını kaybeden Sylvia Likens, insanoğlunun ne denli canileşebildiğinin üzücü bir örneği.
4 Ay Boyunca Türlü İşkencelere Uğrayıp Ölen 16 Yaşındaki Kız: Sylvia Likens

sylvia likens, 1965'te 16 yaşındayken işkence yüzünden ölen amerikalı bir kız.

sylvia'nın annesi ve babası çeşitli şehirlerdeki karnavallarda çalışan insanlardır. bir gün uzak bir şehirde çalışma imkanı bulduklarında iki küçük kızlarını haftada 20 dolar karşılığında bakması için gertrude baniszewski'ye emanet edip yola koyulurlar. 

Gertrude Baniszewski

bir yandan kendi çocuklarıyla uğraşmak, bir yandan da fakirlikle boğuşmaktan bunalan baniszewski, kendi acısını sylvia'dan çıkarmaya başlar. önceleri sadece dayakla başlayan baniszewski, işi işkenceye kadar götürmeye başlar. 

sylvia, çareyi evden kaçmakta bulur fakat kaçamadan yakalanır. işte o noktadan sonra sylvia bodruma kapatılır, elleri bağlanır ve aç bırakılır. o noktadan sonra işkencenin boyutlarının artması bir yana, işkenceyi yapan kişiler de çoğalır. baniszewski ve çocuklarının yanısıra, mahalledeki çocuklar da bodruma gelip kıza işkence yapmaya başlar. 

Sylvia'nın bedenine yazılan yazı: "Bir orospuyum ve bununla gurur duyuyorum."

yaklaşık 4 ay sonra, 26 ekim 1965'te sylvia'nın küçük bedeni bu işkencelere dayanamaz ve sylvia beyin kanaması, açlık ve şok yüzünden ölür.

sylvia likens ile tanışmamıza ise 2007 yapımı an american crime ve the girl next door filmleri vesile olmuştur.

Cinayeti 22 Yıldır Çözülemeyen 6 Yaşındaki Güzellik Kraliçesi: JonBenet Ramsey