857 Saatlik Süresiyle Dünyanın En Uzun Filmi: Logistics

857 saatlik Logistics (Lojistik) filmini şu an izlemeye başlasanız tam olarak 35 gün 17 saat sonunda bitirebiliyorsunuz.
857 Saatlik Süresiyle Dünyanın En Uzun Filmi: Logistics

2012 yapımı logistics filmi bildiğimiz hollywood filmlerinden değil. süresi tam 857 saat. isveçli film yapımcıları erika magnusson ve daniel andersson tarafından yönetilen deneysel bir film.

olay örgüsü kısaca şöyle:

"hikaye, ürünün satıldığı stockholm'deki bir mağazada başlıyor, ardından geriye doğru giderek tüketicilere ulaşma yolculuğunu anlatıyor. lojistik, izleyicileri bir kamyona, bir yük trenine, devasa bir konteyner gemisine ve son olarak çin'in bao'an bölgesindeki bir fabrikaya götürüyor. yolculuk gerçek zamanlı olarak gerçekleşiyor, böylece izleyiciler aygıtları dünyanın öbür ucunda onları kullanan insanlara ulaştırmak için gereken zaman ve mesafe hakkında gerçekten -ve belki de acı verici bir şekilde- doğru bir fikir sahibi oluyorlar."


857 saatlik lojistik'in tamamını baştan sona izlemek imkansız gibi görünüyor fakat gazeteci ve film eleştirmeni ashley darrow 2022'de bunu yapmış.

hayatınızın bir aydan fazlasını lojistik'i baştan sona izlemeye adamak bu deneysel filmin tadını çıkarmanın tek yolu değil. projenin web sitesinde logistics, yolculuğun her günü için bir tane olmak üzere iki dakikalık kısa kliplere bölünmüş. bu epik deneyin kısaltılmış versiyonunu buradan izleyebilirsiniz:


henüz izlemedim. fakat kısa kliplerden başlamak fena fikir değil gibi.

wiki