Apple Beyaz Eşya İşine Girerse Gerçekleşebilecek Birbirinden Komik Şeyler

Teknoloji devi Apple bir gün beyaz eşya sektörüne girmeye kalkarsa neler olurdu? Ekşi Sözlük yazarları, firmanın bugüne kadarki uygulamalarından hareketle bu sorunun cevaplarını aramış ve ortaya epey komik şeyler çıkmış.
Apple Beyaz Eşya İşine Girerse Gerçekleşebilecek Birbirinden Komik Şeyler
iStock.com

"buzdolabında buzluğa gerek yok tabi, adamlar niye koysun böyle çok güzel" diyenleri ortaya çıkartacak olaydır apple'ın beyaz eşya işine girmesi.

"donmayan buzdolabı, ısınmayan fırın" özellikleriyle ön planda olup diğer marka beyaz eşyalarla uyumsuz çalışacaktır. siemens'in yıkadığı çamaşırı apple'ın ütüsüyle ütüleyemezsiniz mesela.

cihazların fişleri standart eu prizden farklı, sadece apple'a özgü bir şekilde yapılır ve eu plug'a çevirmek için 79.99 $'lık kabloyu apple store'da satarlar.

çamaşır makinesinde sadece apple'ın istediği şeyleri yıkayabilirsin, mesela beyaz dede tipi donları yıkamaz illa boxer olsun ister, renklilerle beyazları bir arada yıkayayım bir çılgınlık yapayım desen izin vermez.

buzdolabına çökelek peyniri koyamazsın, kabul etmez. sebzeliği yoktur, zaten gerek de yoktur kimse kullanmasa da olur, şişe koyma yeri sadece 1 adettir, zaten kimse 1 şişeden başka şişe koymuyordur.

bulaşık makinesi yapıp kapağına cam yerleştirir ve insanlar ne kadar da devrimci bir tasarım diye övgüler yağdırır. ancak bu makine kireçli suda çalışmaz ve kayık tabakları yıkamaz. yıkamak için app strore'dan 2.99 $'a app indirmenizi isteyebilir.


sadece kendi ürettiği çamışır ve bulaşıkları yıkayacak teknolojiye sahip ürünler üretecektir.
kafana göre çamaşır bulaşık yıkatmaz apple.

çamaşır makinesi 250 gr, bulaşık makinesi 3 tabak kapasiteli olurdu büyük ihtimal.

hemen gidip bir tane ibuzdolabı alıp camdan aşağıya atarak kırılma testi yapardım. sonra videosunu tabiğğğki de yutuba koyardım. eved.

ilk model çamaşır ve bulaşık makinelerinde yıkama özelliği olmaz, sonradan ilaundry 3gs ve idish 3gs modellerinde yıkama özelliği eklenerek devrim olarak sunulur. insanlar statü sembolü olarak sırtlarında beyaz eşyayla gezer hale gelir.


tüm eşyalar parmak iziyle çalışacaktır.

çamaşır ve bulaşık deterjanlarının sadece apple marka olması gerekecektir.

iwash olarak piyasaya sürülür ve update etmezseniz normalde yarım saatte yıkanan çamaşır ve bulaşıkları iki saatte yıkamaya baslar. çeyizlerin vazgeçilmezi olur, eksi sözlükte de "fakir neden iwash alır" başlıkları türer.

amerikan filmlerinde paso çamaşır yıkanırdı.

(bkz: üstelik sadece 1299 dolardan başlayan fiyatlarla)

apple nereye elini atsa, piyasayı yükselten bir firma. bu firmadan iki şeye dokunmamasını rica ederim tim cook abimizden.

1. konsol işine sakın girme.
2. beyaz eşya üretme.

çamaşır makinelerinin 7 kiloluğuyla 9 kiloluğu arasında %100 fiyat farkı olacaktır.

çamaşır makinasında renkli yıkama özelliği olmayacaktır. tabii ki buna ne gerek vardır (!) renkli yıkama özelliği iwasher s versiyonunda gelecektir. ayrıca farklı derecelerde çamaşır yıkamak için app storedan para verip ekstra derece alabilirsiniz. veya humble bundle bekleyip toptan alabilirsiniz. (bkz: iwasher complete celcius degree pack) sadece apple destekli çamaşırları yıkayacaktır ayrıca. (bkz: bu dona güvenilsin mi?) 240 derece/dakika slow motion fonksiyonu ile fanboyların gözdesi olacaktır. `:abi nasıl yıkadığını görüyosun işte en büyük eğlence bu zaten`

ama siriden eşyaları açıp kapama ve tahmini bitiş sürelerini görmek hoş olabilir.

ha bide elektrikler gidip geldikten sonra 5 dakikaya kadar hiçbir cihazı kullanamayacaksınız.

düğün masrafları beşe katlanır, damadın anası daha pis ağlatılırdı.

ofisinizde çalışırken telefonunuzla çamaşır makinesini çalıştırabileceğiniz uygulamaları da olacaktır.

ofisteyken buzdolabına snap atıp, çamaşır makinasını görüntülü arayabilirsiniz.

geliştirdiği uygulamalarla "hayatınızı kolaylaştırıyoruz" bahanesini üretip, beyaz eşya panelinde apple kimliği ile oturum açılmasını zorunlu kılacaksa, çamaşır yıkama alışkanlıklarınızı içeren bilgileri toparlayıp 3. şahıslara satabilir.

"kaç don sütyen yıkadığımızı kim ne yapsın?" diye düşünüyorsanız ilk siz satın alıp deneyin bence.


kurutucunun su haznesini boşaltmak için apple store'a götürmeniz gerekebilir.

bu gelişmeyle birlikte a++ teknolojisi yerini s++ teknolojisine bırakabilir zaar.

bulaşık makinesinin fişi yalnızca kendine özgü olacaktır. senede 2 defa kopacak ve orjinalini almazsanız ben bu kabloyla bulaşık yıkayamıyorum ya orijinal değil galiba bu hatası verecektir.

elinizde çamaşır makinesiyle apple store önünde kuyruk beklerdiniz. geceden randevu alırsanız tabi.

telefon, bilgisayar vb şeylerde elde edilen sükseyi yakalayamaz ve marka değeri düşer.

neden? çünkü tüketicinin apple kullanarak kendilerini 'diğerleri' olarak nitelendirdiği kesimden üstün gösterip havasını atması, çamaşır makinası ve buz dolabını yanında taşıyamayacağıdan ve yine bu ürünleri kulağına götürüp 'ben apple kullanıyorum' izlenimi vermek için parıltılı amblemini kapatmamaya özen gösterememesi neticesinde halk varını yoğunu markaya yatırmak yerine malum markaları tercih etmeye devam edecek.

sonuç: apple'ın milyar dolarlar yatırarak piyasaya girmesi sonucu yeterli talep elde edilemeyecek mevcut gelirler giderleri karşılayamayacak ve apple piyasadan çekilecek. piyasadan çekilmesi mevcut pazarına da etki eder haliyle.

(bkz: mac in wash)