Beşiktaş'ın Yeni Hocası Giovanni van Bronckhorst Nasıl Bir Teknik Direktör?

Beşiktaş'ın resmileştirdiği van Bronckhorst'u kısaca tanıyalım.
Beşiktaş'ın Yeni Hocası Giovanni van Bronckhorst Nasıl Bir Teknik Direktör?
Fotoğraf: Twitter @Besiktas


giovanni van bronckhorst... ben şahsen umutluyum

razvan olmazsa bu adamı istiyordum.

bildiğim kadarıyla konuşması vs usturuplu bir adam, teknik direktör olarak da gayet dengeli bir profil. valerien gibi topu rakibe vermiyor, bilic gibi korkak değil, öne geçince arkaya yaslanıp doldur/boşalt yapmıyor, neredeyse tüm son 10 teknik direktörümüz gibi inatçı değil/değişiklikten korkmuyor... pas oyunu oynatıyor, gol ortalaması/puan ortalaması yüksek...genç oyuncu oynatmaktan korkmuyor. çift ön liberoyla biraz kontrollü oynatıyor olması tek soru işareti, ama çok adamla hücum etmekten kaçınmıyor ve orda al musrati gibi bir adamımızın olması içimi biraz rahatlatıyor. beşiktaş büyük takım, onun beşiktaş'a, beşiktaş'ın da ona ihtiyacı var gibi. verilecek iyi bir kadroyla beşiktaş'ı şampiyonluğa oynatabilir.


kötü giden dönemleri olmuş

her hocanın olur, bu biraz da çalıştığı yöneticiler/transferler vs ile ilgili olabilir... çalıştığı takımlar içinde beşiktaş mevcut yönetimiyle ön plana çıkabilme potansiyeli olan bir takım - içimizdeki şovmenleri dizginleyebilirsek. belli ki zamanında yönetimden bir ekol uzun uzun plan/proje konuşmuş; sonra detaylar tamamlanamayınca taraftar baskısıyla yönetim içindeki farklı bir grup, isimli bir hoca santos'a gitmiş. aynı grup anlaşılan mourinho için de bir girişimde bulundu, hatta neredeyse darbe girişiminde bulundu ama neyse ki fener bizden önce o işi bağladı.

şenol/sergen rezilliklerine hiç girmiyorum, takımın başına düzgün bir hoca getirmeye ikna etmek bile bu adamlar sayesinde bu kadar zor hale gelmişken böyle kurucu bir adamı getirebiliyor olmak en azından kağıt üzerinde en mantıklı hamle gibi görünüyor.

bu boktan takımı toplayıp şampiyonluğa oynatırsa büyük iş başarmış olur, ki bence yapabilir.

hayırlı olsun.