Birlikte Olduğu Erkekleri Pişirip Yiyen Korkunç Seri Katil: Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer, dünya tarihinin gördüğü en enteresan seri katillerden biri. Birazdan okuyacaklarınızdan sonra siz de bize hak vereceksiniz.
Birlikte Olduğu Erkekleri Pişirip Yiyen Korkunç Seri Katil: Jeffrey Dahmer


tam adi jeffrey lionel dahmer.

18 yasinda basladi cinayetlerine. yakalanana kadar 13 sene gecmisti ve arkasinda 17 kurban birakmisti. bunlardan kimisiyle cinsel iliskiye girmis, kimisini önce öldürmüs sonra dokundurmus, kimisinin ise pazilarini ve poposunu yemistir. kafasini matkapla deldigi bir diger grubu ise robota cevirmeye calismistir.

normal bir aileden gelmemistir dahmer, babasi kimya mühendisi, annesi psikolojik problemleri olan isterik bir kadindir. annesi bütün gün yatakta, babasi labaratuvarda oldugu icin jeffrey kendi kendine büyümüstür denilebilir. 


siksik tasinirmis dahmer ailesi, ohio'ya geldiklerinde yasli bir komsulari tarafindan tecavüze ugramistir.

ilk kurbani bir otostopcu genctir. zaten bu ilk cinayette olayi asmistir jeffrey, otostopcu cocuk iliski teklifini reddedince demirle kafasina vurup öldürmüs, sonra iliskiye girmis, ardindan mutfak bicagiyla parcalamis ve bu parcalari asit dolu bir ficida eritmistir. kemiklerini ise cekicle ezip bahceye gömmüstür.


arada polisin dikkatini cekmistir devamli, mesela 1986da ortalik yerde masturbasyon yaptigindan dolayi bir ceza almistir. 

en aci vakalarindan birisi sudur: 1988'de 13 yasindaki bir cocuga tacizden iki seneye mahkum oluyor, ama sonra "iyi halden" birakiliyor. bundan 3 sene sonra o 13 yasindaki kurbanin kücük kardesini buluyor ve evine getirip öldürüyor.


yakalandiginda "bu yaptiklarimi bir insanin yapabilecegine inanmam cok zor" diyor. 

(bkz: bunu yapan insan olamaz)

28 kasim 1994'te hapiste camasirhanede -tesadüfe bakin ki- kafasina demirle vurularak öldürülüyor.


bir nevi manyak. jeffrey dahmer'i diğer seri katillerden ayıran en önemli özelliği, genel olarak cinayet işleyen kişilerin kurbanlarını öldürmeden önce onlara işkence etmek suretiyle kendilerini tatmin etmeleri ve yeterince doyuma ulaştıktan sonra öldürme eylemine geçmeleri iken, dahmer için bunun tam tersinin geçerli olmasıdır. 

dahmer önce öldürüp ardından eğlenmeye başlar. on iki kişilik bir kurban listesi olmasına rağmen dünyanın en ünlü seri katilleri arasındadır.kurbanlarını genlede gay barlardan seçen, onları katlettikten sonra ırzlarına geçen, hatıra olarak kafataslarını ya da cinsel organlarını kesip saklamadan önce de hoşuna giden yerlerini yiyen en büyük zevki ise saatlerce balığının gözlerine bakmak olan bir insan evladıdır kendileri. 


normal bir ailesi, üstün sayılabilcek bir zekası, iyi bir eğitimi ve gözle görülür problemleri olmadığı için yaptıklarına bir sebep bulunamamış ve dahmer psikologların ilgisini çeken bir vaka olarak kalmıştır.

Ayrıca Dahmer, hayvanlar konusunda da saplantılıymış. Kendisiyöe yapılan bir röportajda bu konuya da değiniliyor.

Jeffrey Dahmer'ın hayatını anlatan, ''Dahmer'' adında 2002 yapımı bir film de bulunuyor.