Cinsel Yönelim ve Kimliklerin Etiketlenmesine Karşı Bir Duruş: Pomoseksüellik

Cinsel yönelimlerini herhangi bir şekilde tanımlamak istemeyen, buna gerek duymayan veya tanımlayamayan insanların oluşturduğu bir topluluk Pomoseksüellik.
Cinsel Yönelim ve Kimliklerin Etiketlenmesine Karşı Bir Duruş: Pomoseksüellik
Pomoseksüellik bayrağı.

pomoseksüellik, cinsel yönelimlerin ve cinsel kimliklerin etiketlenmesine karşı bir duruştur. lgbtiqa+ topluluğu içinde yer almayan, cinsel yönelimini tanımlamak istemeyen, buna gerek duymayan veya herhangi bir terimle tanımlayamayan insanlar ile ortaya çıkmış bir kavram. fakat lgbtiqa+ topluluğuna karşı değil, aksine varlık nedenlerinden biri de bu topluluk ve ayrımların yapılması. her insanın benzersiz olduğunu ve cinselliğin kompleks olduğunu, çeşitlilik gösterdiğini dolayısıyla sınıflandırılmaması gerektiğini savunan bir yaklaşımdır aynı zamanda.

queen ve schimel tarafından “the queer erotic reality beyond the boundaries of gender, separatism, and essentialist notions of sexual orientation” şeklinde tanımlanmış.

ilk önce cinsel yönelimlerin arasına modernizm ile kesin bir çizgi çektik. şimdi bu çizgileri kaldırmaya çalışıyoruz. etiketleri kaldırmaya çalışırken sanırım aynı zamanda yeni bir etiket üretmek zorunda da kalıyoruz. fakat bunun bir cinsel kimlik veya yönelim olmadığını kabul edersek böyle bir terimin üretilmesi anlaşılabilir.

- ''pomo'' post-modernin kısaltması.

- 'pomosexuals: challenging assumptions about gender and sexuality' adlı kitapta pomoseksüellikten ilk defa bahsedilmiş. kitabın çıkış tarihi 10 ekim 1997. buna ithafen 10 ekim pride day.

- maskotu possum.

Genellikle Biseksüellerle Karıştırılan Panseksüelller Hakkında Yanlış Bilinenler

Çok Kişinin Hakkında Yanlış Bildiği Biseksüellik Tam Olarak Nedir?