Çorum'da Yaşanan, İlk İzleyişte Anlam Vermekte Zorlanacağınız Akılalmaz Trafik Kazası

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde bir acayiplik daha yaşanmasın.

Anlayamayanlar için olayın özeti

otomobil arka kapısı açık bir şekilde kadraja giriyor.

bebek, koltuğu emniyet kemeriyle sabitlenmediği için arka kapıdan caddenin ortasına düşüyor.

anne, panik hâlinde el frenini çekmediği ve belki de geri vitese taktığı arabadan atlayıp önünde oğluyla çocuğuna koşuyor.

oğlu hemen yetişip kardeşini kucağına alıyor.

anne, tam bebeğini kucağına almışken el frenini çekmediği araba önce oğluna, sonra kendisine çarpıyor.

oğul, arabayı son anda fark edip, kenara çekiliyor. fakat o anda arkasını dönmüş olan anne, kucağında bebeğiyle arabanın altında kalıyor.

tam o anda, gerilerden gelen kahraman bir delikanlı anneyi ve bebeğini kurtarmak amacıyla arabaya atlıyor. gelgelelim, otomobillerle arasının pek iyi olmadığını hemen belli eden delikanlımız arabayı geri vitese takarak anneyi iyice arabanın altına alıyor.

neyse ki o ana kadar olanları bön bön izleyen genç kadın, yetişip bebeği anneden alıyor. sonra da anne kendi imkânlarıyla arabanın altından çıkıyor. bir şeyleri yokmuş gibi görünüyor.

hadisenin tüm aktörleri içinde panik hâlinde en mantıklı hareket eden kişi, muhtemelen 12 yaşından fazla olmayan oğul... diğer herkes mala bağlamış resmen. allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. yaşatırsa da akıl fikir versin.

ve Sözlük'ten gelen diğer tepkiler

''vurun daha ölmedi'' diyen bir adet pembe tişörtlü delikanlı barındıran kaza. koşarak geliyor bi de tam ölmediler üstat az daha çiğne.

benim en çok dikkatimi çeken, arabadan düşen bebeği görüp yalandan da olsa yardım etmeye yeltenmeyip hiçbir şey olmamış gibi yürüyüp giden kadındır.

insan ana kucağını ya da çocuk koltuğunu kemerle, isofiks'le sabitlemeyecekse neden alır anlaşılır gibi değil. belli güvenlik standartlarını karşılayan bir koltuk doğru şekilde takıldığında araba takla attığında bile bebeğin kılına zarar gelmemesini sağlayacak kadar güvenlidir.

nasıl insanlarla aynı trafikte yol aldığımızı gösteren olay.