Cumhurbaşkanlığının 15 Temmuz İçin Hazırladığı Afişler Ekşi Sözlük'ün Gündeminde

15 Temmuz'un 1. yıldönümü için hazırlıklar sürerken darbe girişimiyle ilgili reklam panolarına asılan afişler sosyal medyada ve Ekşi Sözlük'te büyük tepki topladı. İşte onlardan bazıları.
Cumhurbaşkanlığının 15 Temmuz İçin Hazırladığı Afişler Ekşi Sözlük'ün Gündeminde


afişte yer alan türk askeri figürü yerine fetö itinin resmi olmalıydı. net. hayır onun resmini tasvir etmeyelim deseniz onu da anlarım fetöyü temsil eden başka bir imaj bulunabilirdi.

o gece, yani 15 temmuz gecesi ordu neredeyse tamamen fetöye karşı durdu. yahu sırf istanbuldaki kışla katılsaydı ne olurdu biliyor muydunuz? ordumuzdaki milli askerlerin, atatürkün askerlerinin tavrı sayesinde 15 temmuz bir darbe olmadı. darbe girişimi olarak kaldı. bu askerler erdoğan'ı destekledi, korudu..

bu afiş işte bu askerleri rencide eder, üzer, motivasyonunu zedeler.

hangi açıdan bakarsanız bakın ister hükümetin adamı olun, ister muhalefette olun bu afiş olmamış arkadaş. sıkıntı.

atatürk'ün; "orduya düşmanlık, düşmana askerliktir." sözünü anımsatan afişlerdir.

darbecilere atıfta bulunup bulunmadığı anlaşılamayan afiştir. o üniforma türk askerinin üniformasıdır, dolayısıyla türk ordusunu temsil eder. yaratılan algı apaçık ortada.

bu hızla devam ederlerse 5 - 10 seneye türkiye hem askeri, hem ekonomik, hem de sosyolojik anlamda işgale hazır hale gelir.

tecrübesiz, hırpalanmış ve eksik askeri kadrolar, ekonomik olarak darboğaza girmiş bir ülke ve kendi içinde parçalanmış bir halk.

bu afişler de bu planın bir parçasıdır bana göre.
ıçinde fetöye ait hiçbir şey yok. sadece askerler var.

ingilizler boğaz'dan girip hatay'dan çıksa, işgal ettikten sonra asacakları poster bu olurdu.

her ne kadar darbe olayında otomatikman askerler rol almış olsa da ( olaydan bihaber masum erleri darbe teşebbüsü yapanlardan ayırmak lazım ) afişlerde askerler yerine tank f16 vs gibi figürlerin kullanılmasının daha uygun olacağı kanaatindeyim.

(bkz: skandal)

üstelik resimdeki askerler gencecik çocuklar. bir tane rütbeli bile yok. aferin size...

türk ordusuna ve tarihine hakarettir. terbiyesizliktir.

kendi ordusunu bu şekilde resmeden bir ülkenin ordusunu düşünün ki başka ülkeler dikkate alsın.

"cuntacıları kast etmişler" diyenlerin olduğu afiştir.

üniforma tektir. cuntacı üniforması, cuntacı olmayan üniforması diye bir şey yoktur. bu saçma sapan afiş ile türk silahlı kuvvetleri zan altında bırakılmıştır.