Dün Gece Ege'yi 6.6 ile Sallayan Depremin Sosyal Medyaya Yansıyan Ürkütücü Görüntüleri

Dün gece saat 01.31'de Muğla açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bodrum ve Datça depremden en çok etkilenen yerler olurken can kaybı yaşanmaması teselli oldu. Korkutan depremin Ekşi Sözlük ve sosyal medya yansımaları.

A post shared by İdo Tatlıses (@idotatlises) on

Depremin Ekşi Sözlük yansımaları ise şöyle

hanımla 11 gibi uyuduk. tam deprem anından 10 saniye falan önce tuvalete kalktım. uyku sersemi tam işerken hafif bir sallandım önce, ulan noluyor bu gece içmedim de derken içerden hanımın sesi geldi. sonra zangır zangır titremeye başladı kaldığımız pansiyon. hanımın sesiyle inanılmaz bir korku ile birlikte yatağa koşup annesinin karnındaki kızımın üzerine ellerimi ve dizlerimi yatağa koyarak kapandım. hanım ağlıyor, bende çığlıklar, diğer odalardan gelen çığlıklar ve bitmek bilmeyen saniyeler. biter bitmez kendimizi sokağa attık, hanıma su verdik, sakinleştirdik. sonra da arabaya atlayıp boş bir araziye geldik şimdi. yatırdık koltukları uzanıyoruz. hala ara ara sallanıyoruz tabii.

doğa yine gücünü gösterdi. kaçışın yok işte böyle anlarda. yaşanılan korku tarif bile edilemez.

ve kızım, sen sakın korkma emi. geçti bitti. ne var ki hayat böyle kızım. ama şunu unutma ben bu gece olduğu gibi elimden geldiğince hep seni koruyacağım.

hepimize geçmiş olsun.

dedik ki bodrum'a gidelim. değişiklik olur, hem görmediydim hiç. baya değişiklik oldu, ben böyle bi şey görmedim, o nasıl bir sallanmaktı,nasıl bir dehşet anlatamam, tabi deprem yüz metre ilerde olunca.. arabada uyuma keyfi paha biçilemez.

bodrum'da, kos adasının tam karşısındayım. deprem anında uyanıktım. 99 depreminde de istanbulda ve uyanıktım. şiddet olarak 99'a göre daha zayıftı. yinede psikolojimi allak bullak etmeye yetti. evde bardaklar vb. kırıldı, banyodaki kozmetikler döküldü, çekmece
ve dolaplar açıldı. artçıların arkası halen kesilmiyor.

komşu hamile. ağlaya ağlaya çıktı evden. sancı girdi hastaneye gittiler. aklım orada bir yandan.

hayattayız, korkuyoruz.

belediye başkanının ve haberlerin söylediğine göre bodrum devlet hastanesinde çatlaklar olduğu için hastane boşaltılmış.

hasarlı binalar var henüz can kaybı yok.

toprak kayması ve çökmeler meydana geldi.

küçük çaplı bir yangın çıktı.

elektrik kesintileri var.

artçılar devam ediyor.

hasarlı binalardan uzak durulmalı.

bodrum merkezde bir okulda çadırkent kuruluyor. ihitiyacı olanlar gidebilir.

depremin de sesi varmış bunu öğrenmiş oldum.dünyanın en korkunç sesi herhalde.allah bir daha yaşatmasın daha beterini yaşamanın düşüncesi bile yetiyor.iki saattir kalbimin çarpıntısı dinmedi.

Üniversite Tercihi Yapacakların Geleceğini Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler