Efsane Çizgi Dizi Regular Show'a Dair Keyifle Okuyacağınız Yapım Notları

2010-2017 arası yayınlanan ve ülkemizde de belli bir seyircisi olan diziye dair muhtemelen bilmedikleriniz.

- orjinalinde mark hamill pops, sam marin skips'i seslendirken, ilk bölümün yayınlanmasından 2 gün önce rolleri değişmeye karar vermişler

- dizinin ilk halinin ismi "normal show" hikayesi ise; insanların hayvan, hayvanların insan olduğu bir dünyada, mordecai ve rigby bir hayvanat bahçesinde çalışacaklarmış.

- dizideki karakterlerin ölü olduğuna dair bir teori var. bunun kaynağı ise grupta tek gölgesi olan karakterin çak beşlik olduğu.

Sadece Çak Beşlik'in (High Five) gölgesi var.

- normalde iki ana karakter mordecai ve benson iken, daha sonra rigby ve benson yer değiştirmiş. normalde rigby obsesif bir patron olacakmış.

- her bölüm elle çizildiğinden bir bölümü yaratmak yaklaşık 9 ay sürüyormuş. yapımda yaklaşık 600 kişi çalıştığı için her şeyiyle bir sezon çıkartmak yaklaşık 2 sene alıyormuş.

- aslında regular show, (bkz: lolliland) ve (bkz: 2 in the am pm) adlı iki animasyonun devamı niteliğindeymiş. bu kısa animasyonlarda karakterlerin parkta nasıl bir araya geldiği anlatılıyormuş.

2 in the AM PM (Short 2006)

- 2. sezondaki "high score" adlı bölümde geçen karakter isimi olan "garett bobby ferguson" adını taşıyan 1000'den fazla kişi cartoon network'e dava açmış, kanal tüm davaları kazanmış.

- charlie sheen 3. sezonda kendisinin seslendireceği bir karakterin diziye girmesi için ciddi lobi girişiminde bulunmuş. fakat kanal bunu kesin bir dille reddetmiş. charlie sheen dizi bittikten sonra da dizinin film haklarını satın almaya çalışmış.

- herkesin cinsel yönelimi belliymiş, buna göre; mordecai - hetero, rigby - hetero, benson - hetero, kas adam - hetero, skips - biseksüel, çak beşlik - biseksüel, pops - gay imiş.

- dizinini yaratıcısı (bkz: j.g. quintel) kendini en çok benson'a benzetse de, ailesi tam olarak rigby'nin ailesiymiş. hatta bunu tam olarak birebir yazmış.

- normalde rigby bir kurbağa, mordecai ise kahverengi bir kirpi olacakmış. ama elle diken çizmek zor olduğu için bu iptal edilmiş.

- orjinalinde rigby oldukça kadın düşkünü, abaza ve sürekli reddedilen bir johny bravo çakması kurbağa olacakmış ve her kadın gördüğünde yanaklarını şişirecekmiş ama kanal bunu oldukça ofansif bulmuş.

Mortdecai ve Rigby.

- yaratıcı (bkz: j. g. quintel) eğer bu işi başarısız olmasaymış babasının mesleği olan odunculuğa dönmeye karar vermiş. diziyi önce nickeledeon'a götürmüş ama red almış, tam binadan çıkarken değerlendirme ekibinden bir kadın gelip diziyi cartoon network'e orası da olmazca ünlü amerikan tv kanalı cbs'e götürmesini tavsiye etmiş. iki tarafla da görüşme ayarlayamayan quintel, tekrar kadının yanına gitmiş ve kadın bizzat iki kanala da randevu almış. daha sonra bu hareketi yüzünden işinden olmuş ama cartoon network hemen kendisini işe almış.

- dizide soda-bira, kanat-viski'yi temsil ediyormuş.

- sam marin pops'ı seslendirse dahi, aslında neredeyse 10'dan fazla kez diğer karakterleri de seslendirmiş.

- cartoon network bu dizinin ikinci sezonu ile beraber "modern era" adında bir daha yetişkinlere yönelik içerik yapma kararını açıklamış.

- dizi yayın hayatında iki kere amerika'da reyting birincisi olmuş. biri "kamp yapmak iyidir" adlı bölüm, diğeri de finali.