Eşini Yeğeniyle Aldattığı Kesinleşen Murat Başoğlu Ekşi Sözlük'ün Gündeminde

Murat Başoğlu'nun geçtiğimiz haftalarda teknede yakalandığı kadının, yeğeni olduğu kesinleşti.

Murat Başoğlu, geçtiğimiz haftalarda teknede bir kadınla yakalanmıştı ve yakalandığı kadının Murat Başoğlu'nun abisinin kızı Burcu Başoğlu olduğu iddia edilmişti.

Tüm Türkiye bu iddialar karşısında şoke olurken Murat Başoğlu, teknedeki kadının yeğeni olduğunu kesin bir dille reddetmişti.

Ancak Burcu Başoğlu'nun 2015’te evlendiği eşi Selçuk Kabadayı, bu olaylardan hemen sonra boşanma davası açınca ve davanın detayları basına sızınca teknedeki kadının Burcu Başoğlu olduğu kesinleşmiş oldu.


Yargıya sunulan kanıtlarda Burcu Başoğlu ve Murat Başoğlu'nun konuyla ilgili çarpıcı ifadeleri ve birlikte kaldıkları otel kayıtları mevcut.


Ülke gündemi bu olayla sarsılırken magagenius adlı bir Instagram hesabı, davayla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Tüm bu yaşananlardan sonra Murat Başoğlu'nun abisi Tahir Başoğlu, Hürriyet'ten Cengiz Semercioğlu'na konuştu.

Tahir Başoğlu: "Siz ne kadar biliyorsanız, ben de o kadar biliyorum. Ben de medyadan takip ediyorum. Bu konu hukuka intikal etmiş bir konu. şu anda da çok sağlıklı değilim. Süreci göreceğiz artık teşekkür ederim" (Hürriyet)


Konuyla ilgili Ekşi Sözlük yazarlarının görüşleri ise şöyle

50'sinden sonra vücudum şöyle kaslı, böyle güzel diye dolaşan insandan beklenen hareket. herif bildiğin azgın tekeymiş.

ancak olaya ilk önce "sevgiyle kucaklıyorum" gibi laflarla destek veren karısı hande bermek de sıkıntılı karaktermiş. o kızın yeğeni olduğunu bildiği halde destek vermek de nedir?

aile boyu ahlak kavramında sorun var gibi.

toplumca ahlakı yitirdiğimiz çok belli. bunu bu olaydan ötürü söylemiyorum. yapılan yorumlar sebebi ile söylüyorum.

onların hataları ya da özelleri bizi bu kadar ilgilendirmemeliydi.

burcu'nunnun babası tahir hoca balıkesir'de yaşıyor hala. kendisini de burcuyu da çok yakın olmasa da tanırım. tahir hoca ile sohbetimiz vardı.

balıkesir sağlık meslek lisesinde öğretmenlik yapan milli atletlerimizden biri.

benim de en yakın arkadaşım onun öğrencisi ve takımında olduğu için tanıma fırsatım olmuştu. çok düzgün babacan bir adamdır. bütün öğrencilerine kızları gibi davranırdı. burcu nun genç kızken daha amcasına hayranlığı vardı. ki o dönemler türkiye nin en beğenilen erkeklerinden biriydi murat başoğlu. hepimiz hayrandık açıkçası. kızlar tahir hocadan sürekli murat ile tanışmayı talep ederdi.

ben murat la bir defa karşılaştım balıkesir de abisini ziyarete geldiğinde. 6 eylül pasajının önünde ayaküstü merhabalaştım sadece. fakat tahir hoca balıkesir de sevilen saygı duyulan biridir. şimdi perişan olmuştur en çok ona üzüldüm açıkçası.

biz burcu nun amcasına aşık olmasını çocukken öğretmenlerimize mahallenin abilerine duyduğumuz hayranlık gibi görürdük hep. meğer durum farklıymış.

ne diyelim bütün aileye geçmiş olsun.

anlamlandıramadığım birçok konu var bu olayda. bu kadar büyük bir mide bulantısına sebep verecek olayda, bu adamın eşi ve abisi nasıl bu kadar sakin olabiliyor? aile toplantı yapıyor, toplantıda fotoğraflar ortaya çıkıyor, herkes sakince sinirini içine atıp hayatına devam ediyor. medya büyütmese olayı, sanki aralarında kapatıp gideceklermiş gibi.

bu fotoğraflar belli ki tesadüfen çekilmemiş, tekne kıyıdan 10 mt ötede olamayacağına göre, belli ki çok profesyonel bir cihazla, bilerek, takip edilerek çekilmiş. tesadüfi değil. kim çekti bu görüntüleri?

medya olaya neden bu şekilde yaklaştı? önce murat başoğlu'nu yerin dibine sokmalar, arkasında aklama çabaları ,ardından ailenin kontra atakla gol atması. bu gelişme ilginç geliyor bana.

bu kadar büyük bir rezillik yaşamış bir kadının avukatı, 3-5 cümlelik bir açıklamada araya neden 2 milyon tl lik tazminatı sıkıştırma çabasına girer?

konuyu gündemden düşürmemek adına fotoğrafları taksit taksit veriyorlar sanki. daha da sürer tahminim. olayın suç olmadığını, yetişkin olduklarını, saygı duyulması gerektiğini yazan değişikler görüyorum.

ensest ilişki ülkemizde ve tüm dünyada olabiliyor. ne kadar tiksinç bir durum olsa da böyle bir gerçeklik var. ama işin daha da tiksinç boyutu şu ki bunu gizleyebildiklerine inanmıyorum. yani kadının eşi, adamın karısı, abisi hatta varsa yanında çalışanları, yakın dostları bunu ya biliyor ya da tahmin ediyorlardır öncesinde zaten. böyle bir durumda birinden birinin aileden aforoz edilmesi lazımdı, en iyi ihtimalle bunun olması lazımdı. çünkü siz her ne kadar bunlar yetişkin rızası var deseniz de bir taraf gözünü açtığında dünyaya diğer taraf aha bu fantazileri çoktan yapmıştı bile. yani önceden de bu yönelimin olması çok büyük bir olasılık ve işte bu suçtur. herşeyi geçtim insanlık ahlak suçudur.

anlamadığım bir de ne diye denizin ortasında fantazi yapıyorsun? sadece öpüştüler diye bildik ama bu işin videosu bile çıkar ben diyim. yani bir bok çıkmış tüm kamuya duyulmuş ama adamların gizlemek gibi bir derdi de yokmuş sanırım.

en son şuna değinmeden geçemeyeceğim, fotoğrafları servis eden de açık ara bu iki yavşaktan bile daha yavşaktır. kanıtlarını gizli gizli takip edip çıkarmışsın eyvallah ama götür bunu mahkemede kullan al tazminatını yine. bu insanların çoluğu çocuğu yok mu, al o abi ne yapsın mesela? nasıl bir hınçsa. valla allah düşmanımın başına vermesin.