Facetime Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?

Sedat Peker'in Hadi Özışık ifşasıyla gündeme gelen Facetime görüşme kaydetme nasıl yapılır? Basit bir yöntemi var, açıklayalım.
Facetime Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?

facetime görüşmesi kaydetme yöntemi... bugüne kadar böyle bir ihtiyacım olmadığı için nasıl yapılır bilmiyordum fakat sedat peker ifşalarından sonra araştırdım, nasıl yapıldığını öğrendim ve test ettim.

öncelikle şunu söyleyeyim iphone'da bulunan screen recording özelliğiyle bu işi yapamıyorsunuz çünkü görüşme başladığı anda ses kaydını kesiyor. bunun için bir macbook'a ihtiyacınız var.

aşağıda adım adım nasıl yapıldığını anlatıyorum

1. iphone, bağlantı kablosu ile macbook'a bağlanır. (windows ile denemedim, deneyen olursa yeşillendirebilir.)

2. macbook üzerinden quicktime player açılır.

3. quicktime player üzerinden 'file -> new movie recording' seçilir.

4. açılan ekranda kırmızı kaydet butonunun yanındaki kulakçığa tıklanarak kamera olarak iphone seçilir. bu seçeneği seçtiğinizde iphone ekranınız quicktime player üzerinde görünmeye başlayacak. mikrofon olarak da ben dahili mikrofonu seçtim düzgün kayıt yaptı.

5. kırmızı kaydet butonuna basılarak kayıt başlatılır.

6. arama yapılır veya gelen arama kabul edilir. görüşme bittikten sonra tekrar aynı butona basılarak kayıt bitirilir. dosya kaydedilir, işlem tamamlanır.

7. herhangi bir video edit programıyla video düzenlenebilir. mac os ile birlikte gelen imovie uygulaması da birçok işinizi görür.