Fenerbahçe'nin Yeni Transferi Mauricio Lemos Nasıl Bir Stoper?

Fenerbahçe'nin Las Palmas'tan transfer ettiği Uruguaylı defans oyuncusu Mauricio Lemos kimdir, nasıl bir futbolcudur?
Fenerbahçe'nin Yeni Transferi Mauricio Lemos Nasıl Bir Stoper?

youtube'da las palmas'ın bu sezon oynadığı maçlar full halleriyle bulunmakta. oradaki maçların bir kaçını izledim haber çıktıktan sonra nedir ne değildir görmek için.

iyiler

- agresif, cesur, önde karşılayan stoperlerden
- birebirde adam geçirdiğini görmedim
- yan toplarda topun nereye düşeceğini iyi seziyor, hava toplarını alabiliyor
- oyun konsantrasyonu daima yüksek, adam adama markaj da rakip oyuncuya nefes aldırmıyor, tuvalete gitse onunla gider
- frikikler ve uzaktan şutlar var

kötüler

- lakaytlık sorunu var. work rate'ler rezalet. (erol bulut'un çözmesi gereken bir şey)
- uzun pasları fecaat. mümkünse denemesin.
- yine lakaytlıkla bağdaştırabileceğim, son adam haliyle çalım atmaya çalıştığı oluyor. fb taraftarı işler iyi giderken baya sever bu tipleri ama o çalımı batırıp gol yedirirse fb kariyeri biter.

kendisiyle ilgili barcelona forumlarında da az da olsa bilgi mevcut

2016 yılında barcelona, potansiyelli genç yetenek olarak görüp kendisine bir teklif yapıyor. o dönem yazılanlara bakılırsa barca taraftarı bu tekliften memnun, klüple aynı fikirdeler. lemos ise kendisini geliştirmek için en doğru yolun sürekli oynayabileceği bir klübe gitmek olduğunu düşünerek bu teklifi reddediyor. tabii burada barcelona’nın da alıp direkt 11’ine koymayacağı aşikar.

sonrasında bir sassuolo macerası var. orada da marlon isminde, transfermarkt’a göre şu anki piyasa değeri 6m eur olan bir arkadaş sebebiyle ilk 11’e giremiyor ve las palmas’a geri dönüyor. stoper oynadığı las palmas, küme düşüyor.

yükseliş döneminde barca’dan sonra büyük transfer yapmak için bir şans daha gelmiş aslında, bir dönem ingiliz klüpleri falan da ilgilenmiş ama alan olmamış.

yıllar sonra barcalılar dönüp “böyle bi eleman vardı noldu o” diye sormuşlar; cevap: “lemos top ayağındayken hala çok iyi bir oyuncu ama stoperde o kadar hata yaptı ki las palmas onu bazen orta sahada oynatmak zorunda kaldı.”

umarım burada her şey farklı olur ama şu an için diego reyes veya stoper mehmet topal’dan daha fazla beklentiye girmek yanlış gibi görünüyor.

büyük takımların ilgisini çekmiş olmak dışında bir başarısı olmayan bu adamı bonservis verip alıyorsan büyük ihtimalle scout ekibinden değil bir menajerden akıl alıyorsundur diye düşünüyorum. bana biraz 'bakın biz de bir marcao bulduk' transferi gibi geldi.