Fuck Buddy'lerin Birlikte İzleyebilceği, İlişki Temalı 3 Tane Çıtır Çerez Film

Seviştikten sonra oturup film izliyorsanız fuck buddy'lik kalır mı bilemeyiz ancak boş vaktiniz olursa diye şu 3 filmi buraya bırakıyoruz.
Fuck Buddy'lerin Birlikte İzleyebilceği, İlişki Temalı 3 Tane Çıtır Çerez Film

2010'lu yıllara girmemizle beraber, üst üste ve çok yakın tarihlerde vizyona giren 3 adet abd yapımı film. açıkçası bu kadar yakın tarihlerde vizyona giren filmlerin, konusunun da birbirine bu kadar yakın olması, mutlak surette bir izleyici talebine karşılık gelmelidir. potansiyel fuck buddy'lerin yüksek olasılıklı tanışma mekanı olan gece kulüpleri, elbette hala gücünü koruyor. tabii bu talebin oluşmasının esas ateşleyici faktörüyse, sosyal medya ve mobil telefon uygulamalarıdır. asosyal kişilerin de hayatlarına bir "sevişme arkadaşı alması", bu gibi sanal platformlarla daha kolay hale geldi. sosyal hayatta "birbirine yürümekte" zorlanan potansiyeller, sanal ortamın verdiği cesaretle, çok daha rahat biçimde ve çekinmeden isteklerini paylaşabiliyorlar.

her birine kısaca değineceğim bu üç filmin ilk ikisi, direkt olarak fuck buddy müessesesinin sürdürülebilir olup olmadığı, yani mutlaka aşka/sevgililiğe dönüşüp dönüşmeyeceği ile ilgiliyken, 3. film konuya biraz daha fazla drama katarak, yine sadece sevişme amaçlı başlayan ilişkinin, hayati/sosyal zorluklara rağmen devam edip etmeyeceği ile ilgilidir.

bu çok eğlenceli 3 film, sinema sanatına anlamlı bir katma değer sunmasa da, özellikle çiftler ve bekar genç arkadaş grupları için ideal bir seyirliktir. şimdi de filmleri yazalım:

1. no strings attached / imdb

(abd vizyon tarihi: 21 ocak 2011) (türkçe adı: bağlanmak yok)

emma ve adam, henüz ilk ergenlik dönemlerindeyken tanışırlar. uzun yıllardır birbirlerini tanımalarına rağmen, dönem dönem karşılaşsalar da, birbirlerinin hayatlarına dahil olamazlar. emma hastanede tam zamanlı doktordur, adam ise tv programları prodüksiyon asistanıdır. günün birinde adam körkütük sarhoşken ve yardıma muhtaçken, emma tarafından karga tulumba biçimde kurtarılıp, eve misafir edilir. çalışma arkadaşlarıyla paylaşımlı bir evde yaşayan emma ile adam, emma'nın yatak odasında ışık hızında gelen bir istekle sevişirler. ancak her ikisi de bunun bir sır olarak kalmasını ve sevgili olmaktan kaçınmayı ister. ancak yaşadıkları seks o kadar iyidir ki, bir süre sonra beraber olmadan duramazlar. adam emma'ya, fuck buddy olarak devam etmelerini teklif eder, emma da kabul eder. emma o günkü "kırılma noktası" sevişmelerinden sonra adam'ın evinden ayrılırken çok mutludur. çünkü tam da aradığı gibi bir ilişkiye cevap veren birini bulmuştur. badisinin gidişine dayanamayıp, sokakta o'nu uğurlamaya çıkan adam, gece yolda bir adama rastlar ve o'na "biz sadece takılıyoruz!" der; adam da o'na "bu, imkansız! bir süre sonra mecburen sevgili olacaksanız." der. acaba sokaktan geçen adam mı, yoksa "emma'nın badisi adam'mı" haklı çıkacaktır?

çift uyumu: 3.5/5 (natalie portman - ashton kutcher)
eğlence: 3.5/5
drama: 2.5/5
genel: 3.20/5

2. friends with benefits / imdb

(abd vizyon tarihi: 22 temmuz 2011) (türkçe adı: arkadaştan öte)

jamie (mila kunis) new york'ta yaşayan bir yetenek avcısıdır. dylan (justin timberlake) ise los angeles'ta yaşayan, çok satan bir magazin dergisinin direktörüdür. ikisi de toksik ilişkilerini, çok kısa bir süre önce bitirmişlerdir. günün birinde jamie, dylan'la iş görüşmesi yapmış ve o'nu new york'ta yeni işi için istediklerini söylemiştir. işi kabul eden dylan new york'a taşınır. böylece jamie'ye de para kazandırmış olur. yepyeni bir new yorker olan dylan, jamie ile sosyalleşir. bir gün evde, tv izleyip atıştırırken, aralarında ani gelişen elektriklenme olur. ilişki yorgunu ikili, seksin kesinlikle bir defalık olacağını, asla ilişki istemediklerini, dini bütün birer hıristiyan olarak, incile el basıp yemin ederek tasdik ederler. acaba bu bir defalık seks onlara yeterli gelecek midir, yoksa bu iş büyüyüp, dallanıp budaklanacak mıdır?

çift uyumu: 4/5 (mila kunis - justin timberlake)
eğlence: 4/5
drama: 3/5
genel: 3.70/5.00

3. love and other drugs / imdb

(abd vizyon tarihi: 24 kasım 2010) (türkçe adı: aşk sarhoşu)

çapkınlığıyla kadınların gönlünü çok kolay kazanabilen jamie (jake gyllenhaal), yanlış kişiyle seks yüzünden (müdürün kız arkadaşı) işinden kovulur. o yıllarda "viagra" ilacını lanse edecek olan şirkette tıbbi satış mümessili olarak, kendi için yeni bir sektörde işe girer. jamie'nin ilaçlarını sattırma taktiği, doktorların çalışanlarına karşı cazibesini kullanıp, onlar vasıtası ile öne çıkmaktır. bir gün doktorun odasında, doktorun izniyle hasta muayenesine katılır ve o sırada maggie'yi görür (anne hathaway). maggie ile iletişime geçer ve o'ndan randevu koparır. ikili aniden, kendilerini maggie'nin evinde sevişirken bulur. ikisi de ciddi ilişkiye kapalı insanlardır ve bunun gelip geçici olmasını isterler. maggie'nin hayatına etki eden önemli bir sağlık sorunu vardır ve kimseye bağlanmak istememektedir. jamie bunu öğrendikten sonra maggie ile olan ilişkisini devam ettirmek isteyecek midir?

çift uyumu: 4/5 (anne hathaway - jake gyllenhaal)
eğlence: 3/5
drama: 3.5/5
genel: 3.50/5

bu filmlerin üçü de, oldukça kolay izlenen, sizi sıkmayan, seyirci dostu filmlerdir. yukarıda da belirttiğim gibi, bu filmleri fazla beklenti içine girmeden, her türlü yetişkin "dostunuzla" keyifle izleyebilirsiniz.