İki Çocuğunu Öldürmekten İdama Mahkum Edilen Amerikalı Kadın: Darlie Routier

1996 yılında 5 ve 6 yaşlarındaki oğullarını öldürmekten hapse mahkum edilen ve idam cezasının geleceği günü bekleyen Amerikalı kadın Darlie Routier'den bahsedelim kısaca.
İki Çocuğunu Öldürmekten İdama Mahkum Edilen Amerikalı Kadın: Darlie Routier

darlie routier, 1996 yılında 5 ve 6 yaşlarındaki oğullarının teksas, rowlett'deki evlerinin salonunda bıçaklanarak öldürülmesi üzerine suçlu bulunup idam cezasına çarptırılan amerikalı bir kadın. 


işin ilginç tarafı, kendisi de boğazından ve kollarından çeşitli bıçak yaraları almış olup, çocuklarının eve giren bir yabancı tarafından öldürüldüğünü iddia etmektedir. ancak adli kanıtlar ve yapılan dna testleri aksini göstermektedir. 


ayrıca, olay hakkındaki çelişkili açıklamaları ve cinayetlerden 8 gün sonra televizyon kameralarını çağırıp oğullarının mezarı başında doğumgünü partisi yapması da mahkeme jürisi üzerinde oldukça olumsuz bir etki bırakmıştır. 


yine de kocası ve annesi başta olmak üzere masum olduğunu düşünen geniş bir kitle vardır. kendisi teksas death row'da idam cezasını beklemekte olup, hala masum olduğunu iddia etmektedir. ünlü film yapımcısı werner herzog ve cnn kanalı kendisine özel bir program yapmıştır.