İkili İlişkilerde Size Ummadığınız Kadar Yarar Sağlayacak İletişim Taktikleri

İlk buluşmada nereye götürmeli? Göz temasını nasıl kurmalı? Bir algı yönetimi uzmanından, insan içeren her türlü iletişim kanalında faydasını göreceğiniz süper taktikler, buyrun.
İkili İlişkilerde Size Ummadığınız Kadar Yarar Sağlayacak İletişim Taktikleri

sevgili dostlar, acayip işler ülkesi acayipistan topraklarının tse onaylı ailenizin algı yönetimi uzmanı bendenizin vatan görevi bildiği halkımızı zihin kontrol ve algı taktikleri konusunda bilinçlendirme çabalarımın bir diğer aşaması olan yazımla karşınızdayım.

bugünkü yazımda 9 milyon 345 adet psikolojik teknik bulunan repertuarımdan yaşamınızı daha kolaylaştıracak ve keyif katacak bazı zihin kontrol sırlarını sizinle bedelsiz ve ücretsiz paylaşacağım. tabi yazının en aşağısında ufak bir ricamı yerine getirmeniz karşılığında.

teknik uno

kendinizi beğendirmek istediğiniz biri var diyelim. size karşı heyecanlı duygular beslesin ve ilk buluşmada ayaklarını yerden keseyim diyorsunuz. bu teknik daha duygusal yapıları olan kadınlarda işe yaradığı gibi yumuşak kalpli romantik erkeklerde de çokça işe yarar.

efendim ilk buluşmada etkilemek istediğiniz kişiyi bolca adrenalin hormonu salgılayacağı bir yere götürün. örneğin acayip heyecanlı veya komik bir filme gidin ya da daha iyisi türlü heyecanlar yaşanabilecek bir lunaparka götürün. kısacası adrenalin duyguları salgılanabilecek bir yerler tercih edin. insanlar heyecanlandıklarında adrenalin hormonu salgılar. bu heyecan çok aşırı değilse hemen mutluluk hormonu serotonin kardeşini de tetikler ve insanlar kendini çok iyi hissederler.

işin püf noktası bu duyguları beraber yaşadığı her kimse mutluluğun kaynağını o kişi gibi algılarlar. örneğin güzel bir kardeşimizin lunaparkta çok güzel zaman geçirmesinin sebebi oradaki ortamdır ama onun beyni "bugün falan filanla çok iyi vakit geçirdik, beni çok mutlu etti" der.

kısacası ilk buluşmalarda gideceğiniz yeri çok iyi ayarlayın. sıkıcı ve boğucu bir kafeye giderseniz ağzınızla balık bile tutsanız işiniz biter.


teknik deux

konuşurken ve dinlerken göz teması çok önemlidir sevgili dostum. eğer doğru göz teması kuramazsan ağzından bal damlasa önemi yoktur.

gözlerini sürekli karşındakinden kaçırman veya tam tersine kokain çekmiş seri katil gibi dik dik bakmanda yanlıştır. burada mesele işin dengesini doğru kurmaktır. işte sana püf noktası.

konuştuğun insanların göz rengini anlayabilecek kadar gözlerini kaçırma, sonra azıcık sağa veya sola kaçır sakın aşağıya doğru kaçırma bu eziklik sinyali verir. bu teknik sana doğru zamanlama kazandıracak.

eğer birinin gözüne bakmak seni rahatsız ediyorsa onun da kolayı var, gözünün içine değil her iki gözünün arasında ve burnunun başladığı üçgen bölgeye bak. bu hem seni rahatsız etmez hem de karşındaki göz teması kurduğunu düşünür. böylece sen de al pacino, robert de niro ve benim gibi karizmatik olabilirsin.

teknik trois

yeni bir ortama girdin diyelim. örneğin bir işyerine yeni başladın veya birbirlerini tanıyan ama senin tanımadığın bir grupla yemeğe gittin. grup içinde kim kiminle kankadır, kim kimi sevmez acayip merak ediyorsun çünkü pot kırmamak için grup dengelerini bir an önce çözmen lazımdır.

aslında doğru bakmasını bilirsen bu iş çok kolaydır. hocam ben sherlock holmes falan mıyım nasıl öyle hemen çözeyim deme. ben sana şimdi hemen bir püf noktası vereceğim.

grubun tamamını görebileceğin güzel bir pozisyon al ve onları izlemeye başla. konuşmalar esnasında mutlaka ama mutlaka biri çıkıp tüm grubu güldürecek bir şaka yapacaktır. ha bu şakayı sen yaparsan o en muhteşemi olur.

tüm grup gülmeye başladığı zaman gözlerini dört aç ve hemen şuna bak. gülerken kim kiminle göz teması kuruyor. çünkü dostum insanlar bir grup içinde gülüp kahkaha atarken genelde en sevdikleri arkadaşlarına dönüp bakarak onlarla bu güzel anı paylaşmak isterler. burada dikkatlice bakarsan şıp gibi grup içinde kimler birbiriyle kanka ve gruplaşmalar nasıldır anlarsın.

peki hocam baktım ama aralarında kimseye dönüp bakmayan ve kimsenin de ona bakmadığı biri var üstelik pek de gülmüyor dersen, aman evladım! derim. o kişi ya senin gibi gruba yeni girmiştir, ya grup tarafından dışlanmıştır ya da daha beteri grubun psikopatıdır. o arkadaşı iyice bir takibe al derim. (hocam o kişi benim diyorsan şaka şaka olabilir yani her şeye gülmek zorunda değilsin, sakin ol.)


teknik quatre

insanlar söyledikleri dinlendiği zaman kendilerini değerli hissederler. o sebeple insanları dinlemek güzel bir beceridir. böylece hem o insan hakkında daha çok bilgi edinirsiniz hem de sempati oluşturursunuz. bazı durumlarda karşınızdakini gerçekten dinlendiğinizi ona daha iyi göstermeniz gerekebilir bu sizin çabucak sempati oluşturmanızı sağlayacaktır. burada şöyle yapın.

karşı tarafı iyice dinleyin ve konuşması bittikten sonra anladıklarınızı ona tekrar edin. örneğin size tatilini anlatırken "üç tane şezlong için beş yüz lira verdik ailece, olaya bak dostum" dedi siz de ona "demek üç şezlong için beş yüz lira verdiniz, vay canına" diyerek topu geri yollayın.

bu karşı tarafı oldukça keyiflendirecek ve size daha da açılacaktır. yalnız dikkat edin bunu abartmayın. robot gibi her şeyi tekrar ederseniz de olmaz. denge bak gene denge önemli.

teknik cinq

birilerine nasihat vermek istiyorsunuz veya bir konuda bilgi paylaşacaksınız. örneğin sunum yapıyorsunuz ve orada can alıcı bir bilgi vermeniz lazım. örneğin "konuşurken insanlardan bakışlarınızı sık kaçırmayın" bilgisini şu şekilde verin: "babam derdi ki, insanlarla konuşurken sakın gözlerini dansöz gibi sağa sola kaçırıp durma sonra seni kimse ciddiye almaz."

içinde baba olan cümle acayip etkilidir çünkü özellikle bizim gibi ataerkil toplumlarda baba figürü önemlidir ve baba nasihatları ayrıca bir ihtimamla beyinde saklanır. içine babanızı katacağınız her tür bilgi karşı tarafa müthiş etki edecektir. ancak uyarı, bu bilgiyi yalan dolan için kullanmayın, biraz düşünürseniz babanızın konu hakkında gerçekten de söylediği benzer şeyler bulabilirsiniz.

eveet sevgili dostlar. bugünkü taktikler bu kadar. umarım anlattıklarım size faydalı oluyordur.

şimdi gelelim ricama

efendim hem toplum daha bilinçlensin hem de meşhur olayım (!) diye açtığım bir youtube kanalım var. bu kanalıma girip abone olursanız ve videolarımı da izlerseniz hem ciddi şekilde bilgi sahibi olacak hem de şu hocanızın ünlü bir youtube fenomeni olmasına yardımcı olacaksınız. buyrunuz işte dünyanın en müthiş kanalı:


sevgilerimle...